Po opublikowaniu przez Zbigniewa Stonogę akt ze śledztwa ws. afery podsłuchowej bardzo mocno zainteresowały się nim prawicowe media związane z Prawem i Sprawiedliwością, które bezpośrednio sugerują, że Stonoga jest człowiekiem bliżej nieokreślonych służb specjalnych. 

Dziennikarka „Gazety Polskiej” Dorota Kania, która gościła w „Telewizji Republika” stwierdziła, że Zbigniew Stonoga jest człowiekiem bardzo silnie związanym ze służbami specjalnymi, być może nawet ze zlikwidowaną Wojskową Służbą Informacyjną. Autorka „Resortowych dzieci” zwraca uwagę na przeszłość biznesmena i przypomniała, że zaczął on swoją działalność przy ś.p. Andrzeju Lepperze i współpracował lub nadal współpracuje z Piotrem Tymochowiczem, dzięki któremu do polskiego parlamentu weszły Samoobrona i Ruch Palikota. Kania przypomniała także zarzuty związane z zorganizowaną grupą przestępczą i pedofilią ciążące niegdyś na Stonodze (z których został oczyszczony – przyp. red.).

Kania przypomniała również, że po tym gdy Stonoga został oczyszczony z zarzutów i wyposzczony z aresztu funkcjonował jako agent Centralnego Biura Śledczego, który na polecenie służb wręczał łapówki m.in. prokuratorowi.

– Po tym jak został wypuszczony z aresztu, jako agent CBŚ wręczał łapówkę kontrolowaną prokuratorowi. Wygląda na to, że jest to człowiek bardzo silnie związany ze służbami. Wygląda, że jest ich współpracownikiem – stwierdziła Dorota Kania w TV Republika.

Według dziennikarki Stonoga może być kreowany (m.in. poprzez ataki na policję, rządzących i ostatnie opublikowanie akt, które są odbierane pozytywnie przez dużą część internautów) przez służby specjalne na lidera ruchu „oburzonych”, który odbierze głosy Pawłowi Kukizowi a nawet Prawu i Sprawiedliwości. Kania snuje także domysły, że działalność Zbigniewa Stonogi to element konfliktu lub wojny między służbami działającymi na terenie Polski.

Z kolei portal „niezależna.pl” i „Gazeta Polska”, które także są silnie związane z Prawem i Sprawiedliwością sugerując powiązania ze służbami specjalnymi wytykają Stonodze przynależność do Samoobrony, mocne powiązania z politykami tej formacji oraz bliskie znajomości z Piotrem Tymochowiczem. „niezależna.pl” i „GP” powtarzają również teorię, wedle której działania Stonogi (które mają być inspirowane przez służby specjalne) są obliczone na nieuzyskanie większości parlamentarnej przez Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzących wyborach.

Po publikacji przez Zbigniewa Stonogę kilkunastu akt ze śledztwa ws. afery podsłuchowej wielu publicystów i dziennikarzy wyżej wymienionych mediów dosyć intensywnie starało się skompromitować go w oczach internautów zasypując ich na portalach społecznościowych wpisami atakującymi biznesmena.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również