Media ujawniają. Tak żyje była żona Putina

Media ujawniają. Tak żyje była żona Putina

Małżeństwo Władimira i Ludmiły Putin rozpadło się w 2013 roku. Nastąpiło to po 30 latach od ślubu. Coraz częstszą absencję na oficjalnych spotkaniach zaobserwowały media. Potem małżeństwo prezydenckie podało informację o planowanym rozwodzie.

W 2016 roku osoba Ludmiły Putin znów wypłynęła medialnie, kiedy okazało się, że zmieniła nazwisko. Fakt ten związany był z ponownym wyjściem za mąż. Była żona prezydenta Rosji jest obecnie związana z 20 lat młodszym od siebie Arturem Oczeretnym.

Para mieszka w wykwintnej, luksusowej willi w Anglet, we Francji. Minipałac wart jest 7,5 mln dolarów. Informacje na ten temat ujawnia organizacja zajmująca się śledzeniem korupcji i zorganizowanej przestępczości - OCCRP.

Dziennikarze śledczy tej instytucji zajmują się sprawą małżeństwa Ludmiły dlatego, że niejasne jest pochodzenie środków, za które zakupiono willę oraz wszystkie okoliczności z tym związane. Oczeretny zakupił willę w 2013 roku, zaledwie pół roku po tym, jak Władimir Putin poinformował publicznie o rozwodzie z żoną.

Artur Oczeretny jest prezesem organizacji pozarządowej "Centrum Rozwoju Relacji Interpersonalnych" i, jak wynika z informacji OCCRP, nie powinien na tym stanowisku zarabiać zbyt wiele. Także inne działania biznesowe Oczeretnego raczej nie pozwalają na zebranie kwoty wystarczającej na zakup willi.

Podobnie wątpliwe jest, żeby na taki pałac mogła pozwolić sobie Ludmiła. Jak długo była pierwszą damą w Rosji, zobowiązana była do składania oświadczeń majątkowych, w tych zaś nigdy nie deklarowała zbyt wiele.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News