Według dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej, Jarosław Kaczyński wyciągnął wnioski z krótkotrwałych rządów PiS w latach 2005-2007 i przyjmie nową taktykę. Zapewni mu ona zwycięstwo w wyborach.

Zmiana kursu Prawa i Sprawiedliwości łączy się z nowym podejściem do polityki wewnętrznej. Jarosław Kaczyński ma stonować i zejść w stronę centrum. Zanim to jednak zrobi, chce wygrać jeszcze dwie ważne dla niego sprawy – o kształt wymiaru sprawiedliwości i dekoncentrację w mediach.

Po tym nastąpić ma zwrot i zwrócenie się bardziej ku temu, czego Polacy pragną najbardziej, aby państwo czyniło. Pewien polityk PiS Dziennikowi, że obywatele najbardziej wyczekują stabilizacji i, że wykazują to wewnętrzne badania partyjne. Zbliża się kongres Prawa i Sprawiedliwości (lipiec) i wg. dziennikarzy do wielkich zmian osobowych w rządzie nie dojdzie.

Dziennik Gazeta Prawna zlecił wykonanie badania, które pokazało, czego Polacy oczekują od rządu do końca roku. Reformę służby zdrowia na pierwszym miejscu postawiło aż 40 proc. ankietowanych, zapewnienie poczucia stabilności – 25 proc., a walkę z korupcją oraz politykę socjalną i społeczną – 18 proc.

– Donald Tusk rządził osiem lat, bo odkrył tajemnicę polskiej duszy. Jej głównym filarem jest dążenie do stabilizacji, a niechęć do reform i rewolucji – powiedział gazecie politolog Marek Migalski.

źródło: msn.com

...

Zobacz również