Dywagacje na temat obsady stanowiska premiera polskiego rządu trwają już od kilku miesięcy. Zdaniem wielu źródeł, szefem rządu ma zostać Jarosław Kaczyński, który zastąpi Beatę Szydło. Prawdę na temat szefa rządu na kolejne dwa lata kadencji zdradza marszałek Ryszard Terlecki. 

Ze słów klubu PiS wynika, że rządzący nie planują żadnych zmian, a Beata Szydło nadal będzie pełniła swoją funkcję. Terlecki odniósł się również do informacji o planowanej rekonstrukcji rządu.

Koniec spekulacji

W rozmowie z Radiem Kraków polityk przekonywał, że Szydło może spać spokojnie i jej przyszłość zależy wyłącznie od tego, czy dalej będzie chciała piastować prestiżowy urząd. Terlecki ujawnił także kiedy rozpocznie się rekonstrukcja rządu. Jak zdradził „pewniaków nie ma” i wszystko zależy od decyzji premier Szydło.

To pierwsza tak zdecydowana deklaracja ze strony członków partii rządzącej, gdyż jak dotąd politycy PiS nie chcieli przesądzać czy Beata Szydło pozostanie na stanowisku premiera i byli bardzo zachowawczy w swoich przewidywaniach. Jednocześnie sprawdziły się prognozy prof. Jadwigi Staniszkis, która uznała, że Jarosław Kaczyński wcale nie pali się by zostać premierem.

Na utrzymanie stanowiska przez Beatę Szydło liczyła również opinia publiczna. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez IBRIS dla Radia Zet wynikało, że prawie 58% Polaków nie chce aby premierem został znów Jarosław Kaczyński.

Źródło: wp.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Zobacz również