To kolejna rezygnacja w jednej z najpopularniejszych polskich rozgłośni radiowych. Kilka tygodni temu, na skutek nowej polityki władz Polskiego Radia zaczęli odchodzić z niej najpopularniejsi prezenterzy.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” z pracy w Programie Trzecim Polskiego Radia odszedł dziennikarz muzyczny Artur Orzech – z Polskim Radiem związany od 1990 r. Z Programem 3 PR – od 2001 r.

Do jego najpopularniejszych audycji należały m.in. „Orzech i reszta”, „Moje miasto nocą” oraz „Prywatna kolekcja”. Ostatnio prowadził dwa programy: „Trzy kontynenty” w soboty o godz. 16 i „Zaraz wracam” w niedziele o godz. 13.

Jak informuje prezenter, wczoraj wieczorem odczytał maila od szefa Trójki Wiktora Świetlika, że ma zaprzestać obrażania dziennikarzy Trójki.

– Nie wiedziałem, o co chodzi, i mnie to przeraziło – opowiada „Gazecie Wyborczej” Orzech – bo nie wypowiadałem się publicznie w tej sprawie – zaznacza

Wszystko wyjaśniło się we wtorek. Dyrektor Świetlik poinformował Orzecha, że chodziło o prywatną korespondencję z jednym z dziennikarzy Programu 3. – Powiedziałem dyrektorowi, że to była moja prywatna korespondencja na moim prywatnym mailu i dyrekcja Programu 3 nie powinna się nią interesować – relacjonuje Orzech.

„Tylko słuchaczy żal”

„GW” zapytała dziennikarza o powody jego odejścia – Atmosfera przy Myśliwieckiej jest tak trudna i ciężka, że musiałem odejść. Tylko słuchaczy mi żal. Bo wiem, że są i nas słuchają. – odpowiedział.

Jako drugi powód Orzech wskazuje, że przy konstruowaniu jesiennej ramówki jego programy zostały przeniesione na gorsze godziny.

Zapytany o to trudno było mu rozstać się z Polskim Radiem, odpowiada – To trudna decyzja, jestem dojrzałym mężczyzną, umiem podejmować trudne decyzje. W życiu trzeba mieć kręgosłup.

Kilka dni temu z Trójki odeszli również Artur Andrus, Robert Kantereit, Wojciech Zimiński oraz Michał Gąsiorowski. Łącznie sumie od początku 2016 r. z pracy w Polskim radiu zrezygnowało około 30 osób.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Ale Meksyk! Najlepsze memy po meczu reprezentacji

Gwiazdy, których karierę PRZEDWCZEŚNIE przerwała śmierć

...

Zobacz również