Media: Macierewicz przyznał, że smoleńsk to narzędzie do politycznej walki

Media: Macierewicz przyznał, że smoleńsk to narzędzie do politycznej walki Źródło: źródło: wikimedia.org/Adrian Grycuk

Obecny Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz, już jakiś czas temu miał oświadczyć, że katastrofa w Smoleńsku służy PiS jedynie za narzędzie polityczne. Takiego zdania jest przynajmniej generał Piotr Pytel, który miał tak szokujące słowa usłyszeć od samego Macierewicza.

Pytel o swoich relacjach z PiS opowiedział w programie "Kropka nad i". Wojskowy opisał sytuację, jaka miała miejsce, kiedy węszył wokół Macierewicza. Miał się wtedy z nim spotkać jeden z posłów PiS i przekonać go do zaprzestania tego. W zamian miał otrzymać "nietykalność".

 - Zaproponował następujący deal: ja i moja służba przestaję "robić sprawę" na pana Macierewicza, bo "wiadomo, że może mu ona zaszkodzić", w zamian za to zyskuję nietykalność, w postaci ustania ataków na moją osobę - opowiadał Pytel.

Wojskowy zaznaczył, że wtedy na żaden układ z PiS nie poszedł. Twierdzi też, że podczas rozmowy nie wiedział, o jaką sprawę dokładnie chodziło. Dopiero kiedy odchodził ze Służby Kontrwywiadu Wojskowego miał usłyszeć od samego Macierewicza słowa dotyczące Smoleńska. Jak przekonuje generał Pytel, obecny szef MON potwierdził, że "zamach smoleński" to tylko narzędzie.

 - Panie generale, pan jest inteligentnym człowiekiem. Wie pan przecież, że zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne - miał oświadczyć generałowi szef MON.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News