Media poinformowały dziś o kontrowersyjnym przepisie ustawy Prawa i Sprawiedliwości o Obronie Terytorialnej. Rząd nie zgodził się na usunięcie możliwości użycia Obrony Terytorialnej przeciwko Polakom. Antyrządowe portale alarmują, że „robi się groźnie”. 

Media oskarżają Prawo i Sprawiedliwość o przepchnięcie kontrowersyjnego prawa wykorzystując do tego zamieszanie wokół ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Niechętne rządowi portale są przestraszone i przekonują, że „robi się groźnie”, a „Obrona Terytorialna może być tworzona by zapewnić władzy bezpieczeństwo”.

Podczas gdy media i opinia publiczna ekscytowała się obniżeniem wieku emerytalnego, bez echa przeszła ustawa o Wojskach Obrony Terytorialnej. PiS odrzucił poprawki Platformy Obywatelskiej i PSL, które miały uniemożliwić użycie oddziałów przeciwko Polakom.

Wielu przeciwników PiS obawia się, że Wojska Obrony Terytorialnej mają zostać użyte przeciwko protestującej opozycji i mają być zbrojnym ramieniem PiS-u.

–  Skąd ten zapis, wedle którego można będzie patriotycznie i po chrześcijańsku rozpędzać demonstracje KOD? – pyta portal naTemat.pl

– To bardzo niebezpieczny projekt. Daje politykom rządzącej prawicy prawo do rozporządzania formacją uzbrojoną, którą może użyć do walki z opozycją. Bezpośredniej walki – mówi Borys Budka.

grabiec

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Zobacz również

 

Zobacz również