Podczas mitingu Diamentowej Ligi w Oslo doszło do zdarzenia, które zadziwiło kibiców, sędziów, a najbardziej chyba samą zawodniczkę i równocześnie główną bohaterkę zaskakującego „wypadku”. Podczas skoku w dal znana z ekscentrycznych fryzur Niegeryjka Blessing Okagbare zgubiła bowiem… perukę.

Okagbare jest znaną w świecie sportu zawodniczką, która ma nawet na koncie medal olimpijski. Jeszcze bardziej niż przez osiągnięcia, popularna jest z powodu doboru niecodziennych uczesań. Na Igrzyska w Rio de Janeiro wybrała na przykład perukę, która była cała w kolorze fioletowym.

Na zawodach, w których Nigeryjka niedawno brała udział, nie wszystko poszło chyba jednak po jej myśli. Podczas wykonywania mierzonego skoku peruka po prostu spadła z jej głowy na piasek. Zawodniczka zachowała jednak zimną krew – spokojnie odczekała na zmierzenie odległości, wstała, podniosła „zgubę” i umieściła ją znów na swoim miejscu. Cała sytuacja, komiczna dla wielu dziennikarzy oraz widzów, wprawiła w osłupienie wszystkich obecnych na stadionie fanów sportu oraz sędziów. Okagbare także była zdziwiona tym, co się wydarzyło, jednak zachowała się najbardziej profesjonalnie, jak tylko dało się w takiej sytuacji.

...

Zobacz również