Z ostatniej chwili: Reprezentant kraju zamordowany

Z ostatniej chwili: Reprezentant kraju zamordowany Źródło: fot. pixbay.com

Reprezentant kraju i olimpijczyk zginął dziś w wyniku napadu rabunkowego. Wielki sportowiec został ugodzony nożem i po kilku godzinach zmarł w szpitalu. Powodem napaści były lusterka jego samochodu. Był medalistą Igrzysk w Soczi.

Denis Ten, Kazach koreańskiego pochodzenia, uprawiający zawodowo łyżwiarstwo figurowe, zadziwił świat swoimi umiejętnościami już niemal dekadę temu. Wtedy w wieku zaledwie 17 lat reprezentował swój kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Cztery lata później wystąpił w Soczi, skąd zabrał do ojczyzny brązowy medal. Ten niezwykle poważany w środowisku łyżwiarskim sportowiec, zadziwiał swoimi umiejętnościami i pokładano w nim ogromne nadzieje. Na tegorocznych Igrzyskach w Pjongczangu uplasował się jednak daleko poza podium. Niestety Ten już nigdy nie wyjedzie na lód. Dziś został śmiertelnie ugodzony nożem i pomimo starań lekarzy zmarł na stole operacyjnym.

Medalista z Soczi zamordowany

Do napaści na sportowca doszło w jego rodzinnym mieście Ałmaty. Denis Ten został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy pragnęli ukraść lusterka z jego samochodu. Jeden z nich pchnął łyżwiarza nożem, czym poważnie go zranił. Po kilku godzinach Ten zmarł w szpitalu. Jego śmierć jest ogromną stratą dla łyżwiarstwa figurowego i światowego sportu w ogóle. Na ten moment nie wiemy, co stało się z przestępcami. Na tragedię natychmiast zareagowali jego przyjaciele z lodowiska. Emocjonalny wpis na Twitterze zamieścił Amerykanin Adam Rippon. - Dziś zmarł mój przyjaciel z lodowiska Denis Ten. Był dla wszystkich taki miły. Dla mnie i wielu ludzi był inspiracją. Zamordowano go na ulicy w Kazachstanie. Denis, dziękuję ci za to, że pokazałeś mi jak być mistrzem. Czas, który z nami spędziłeś, był za krótki. Kocham Cię - napisał brązowy medalista z Pjongczangu. - Denis Ten był wielkim łyżwiarzem figurowym, legendą naszego sportu, naszą dumą - powiedział minister kultury i sportu Kazachstanu Arystanbek Mukhamediuly. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co za koszmar. Rynkowski nie może chodzić, jest tragicznie
  2. Koszmarny wypadek w „Mam Talent”. Na wszystko musiało patrzeć dziecko
  3. Większość właścicieli małych kotków nie ma o tym pojęcia! A można zyskać naprawdę dużo
  4. Pastele powracają. Poznaj kolory modne na lato
źródło: sport.tvn24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News