Nowe informacje o 5-latce przygniecionej przez szafę. Koszmarny dramat

Nowe informacje o 5-latce przygniecionej przez szafę. Koszmarny dramat Źródło: fot. pchere.com/gcasasola

Meble z pozornego elementu wystroju wnętrza naszego mieszkania mogą zamienić się w naprawdę niebezpieczne przedmioty. Wystarczy tylko chwila nieuwagi. Tak było w przypadku 5-latki, która poniosła śmierć na skutek przygniecenia przez szafę.

Meble rzadko kiedy kojarzą się nam z niebezpieczeństwem. Jednak nawet krótka chwila nieuwagi może doprowadzić do prawdziwej tragedii, o której wprost nie sposób zapomnieć. Przekonała się o tym rodzina z miejscowości Krępa Słupska w woj. pomorskim. Do tragedii doszło w jednym z domów, a ofiarą stało się 5-letnie dziecko. Niestety już następnego dnia dowiedzieliśmy się o jego śmierci.

Domowe meble mogą zabić dziecko?

Niestety ale odpowiedź w tym wypadku jest twierdząca i przekonała się o tym cała Polska w Wielki Piątek. 5-letnie dziecko zostało pozostawione bez opieki osoby dorosłej, a w mieszkaniu znajdowało się jedynie rodzeństwo ofiary. Jedno z dzieci ma 10, a drugie 11 lat. W Internecie można znaleźć całą masę sugestii, że gdyby w domu był ktoś dorosły to nie doszłoby do takiej tragedii.

Wszystko dlatego, że podczas nieobecność rodziców 5-letnia dziewczynka zaczęła się wspinać na jeden z regałów stojących w domu. W końcu ciężar dziecka wystarczył, aby mebel przewrócił się i przygniótł dziewczynkę. Dziecku została udzielona pierwsza pomoc przez dzielnicowego, który akurat znajdował się niedaleko. Funkcjonariusz podjął decyzję o reanimacji i kontynuował ją, aż do przybycia pogotowia.

 - Na miejsce wypadku jako pierwszy dotarł dzielnicowy, który akurat był w pobliżu. Funkcjonariusz rozpoczął i kontynuował reanimację do przybycia karetki pogotowia - mówił Robert Czerwiński z policji w Słupsku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziewczynka została przewieziona nieprzytomna do szpitala w Słupsku, gdzie lekarze walczyli o jej życie. Niestety 5-latka zmarła w Wielką Sobotę około godziny 16:00. Teraz całą sprawę bada prokuratura, która sprawdza, czy był to jedynie nieszczęśliwy wypadek, czy też może wina leży po stronie osób trzecich. Na dzień dzisiejszy została zaplanowana sekcja zwłok dziewczynki.

 - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dziewczynka wspięła się na szafkę, która się na nią przewróciła. W momencie wypadku rodziców 5-latki nie było w domu. Dziewczynka przebywała w mieszkaniu z dwójką rodzeństwa w wieku 10 i 11 lat. Prokuratura prowadzi postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Ustalamy czy był to nieszczęśliwy wypadek czy winę za śmierć dziecka ponoszą osoby trzecie - przekazał Piotr Nierebiński, prokurator rejonowy w Słupsku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa zdradziła całą PRAWDĘ o Lechu. Polacy będą WŚCIEKLI!
  2. Edyta Herbuś pokazała intymne zdjęcie z partnerem. Fani nie mogą uwierzyć, że wrzuciła TO do internetu
  3. Z ostatniej chwili: Rząd przedłuży rok szkolny. Będzie "ustawa maturalna"
  4. Rzekoma ofiara Bieniuka przerywa milczenie ws. gwałtu. Niejednemu odbierze mowę
  5. Wczoraj zmarł legendarny aktor kultowych seriali TVP. Na jaw wychodzą smutne kulisy jego ostatnich lat życia
  6. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające

źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News