McDonalds wreszcie usuwa mankament, który najbardziej irytował klientów

McDonalds wreszcie usuwa mankament, który najbardziej irytował klientów Źródło: źródło: occupycorporatism.com, ulchicago.com

Na taką zmianę klienci McDonald's czekali od dawna. Popularna na całym świecie sieć restauracji reklamowana sylwetką sympatycznego clowna ma zamiar jeszcze bardziej otworzyć się na klientów. Już niedługo jedzenie z McDonald's zamówić będzie można przez internet. Zakończy to raz na zawsze gnicie w kolejkach po jedzenie, od których można było dostać szału.

Niebawem ukazać się ma specjalna aplikacja, która umożliwi składanie zamówienia w 20 tys. restauracji McDonald's na całym świecie. Pierwszeństwo będą mieli oczywiście Amerykanie, chociaż sieć poinformowała już, że podobne rozwiązanie zostanie wprowadzone równocześnie w kilku innych krajach. Tym samym skończy się  czasami niemiłosiernie wydłużone stanie w kolejkach do kas w McDonald's.

Dzięki aplikacji będzie można wybrać konkretne danie lub zestaw i zapłacić za zamówienie. Większość klientów będzie musiała jednak udać się po jedzenie do lokalu, gdzie trzeba będzie przeczytać specjalny kod z aplikacji, by potwierdzić swoją tożsamość. Co ciekawe, dostarczanie jedzenia do domu już od początku będzie dostępne chociażby w Chinach.

Możemy być jednak spokojni. Władze fast-foodowej sieci zapowiedziały bowiem, że wyłożą spore pieniądze na badania, które będą miały doprowadzić zamawianie przez internet i obsługę takich zamówień do perfekcji. Z czasem więc dostarczanie jedzenia pod wskazany przez klienta adres będzie normą we wszystkich, a przynajmniej w większości krajów.

Nie bez powodu McDonald's zdecydował się na wprowadzenie takiej formy zamawiania dań. Większość podmiotów z rynku fast-foodow już dawno udostępniło możliwość zamawiania jedzenia przez internet. McDonald's bardzo na tym stracił i ostatnio odnotował rekordowo słabe wyniki sprzedaży. Jak stwierdziły władze sieci "oczekiwania klientów wzrosły, a firma nie dotrzymała im kroku".

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News