McDonald's zawiesił sprzedaż lodów i shake'ów. Powód jest po prostu kuriozalny

McDonald's zawiesił sprzedaż lodów i shake'ów. Powód jest po prostu kuriozalny Źródło: wikimedia/Lcmortensen

McDonald's podjął kuriozalną decyzję. Amerykańska sieć fast food zawiesiła sprzedaż lodów i shake'ów w jednym z miast. Powód? Po prostu kuriozalny.

McDonald's to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych sieci fastfoodów na świecie. Mimo że zbliża się lato, a co za tym idzie, klienci sieci coraz częściej zamawiają obecne w karcie lody i shaki, to jedna z placówek firmy zaprzestała sprzedaży lodowych przysmaków. A wszystko przez wiec popularnego polityka.

McDonald's idzie na ustępstwo politykowi

Kuriozalna sytuacja ma miejsce w Edynburgu. Stolica Szkocji w ciągu tego tygodnia gościć będzie lidera partii Brexit Nigela Farage'a, który chce przekonywać Szkotów do głosowania na jego ugrupowanie promujące wyjście z Unii. Osłaniająca imprezę policja postanowiła odwiedzić restaurację należącą do amerykańskiego fast foodu i poprosić ją o zrealizowanie nietypowej prośby polityka. Chodziło o zaprzestanie na czas soboty i niedzieli sprzedaży lodów i shake'ów.

Czemu Farage domagał się zawieszenia sprzedaży? Jak się bowiem okazuje, kontrowersyjny polityk wielokrotnie był nimi obrzucany w trakcie swoich publicznych wystąpień i musiał uciekać przed uzbrojonym w smakołyki tłumem, który stanowczo nie popierał głoszonych przez niego postulatów. Sieć poszła na kompromis i wyjęła z karty na dwa dni swoje produkty. Czy to oznacza, że antyunijny Farage nie musi się o nic obawiać? Nic bardziej mylnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Farage nie będzie bezpieczny

Słabość McDonalda postanowił wykorzystać równie popularny Burger King. Sieć amerykańskich restauracji, która podobnie jak swoja konkurencja na rynku ma w ofercie lody i shaki powiedziała jasno, że nie zamierza iść drogą obraną przez swojego rywala i będzie sprzedawać lodowe smakołyki przez cały czas wizyty polityka w stolicy Szkocji.

- Drodzy ludzie w Szkocji. Sprzedajemy mleczne shake'i przez cały weekend. Bawcie się dobrze”– przekazała sieciówka Burger King na Twitterze.

Jak widać więc, zarówno sam Farage, jak i inni politycy partii Brexit obecni na wiecu nie mogą się czuć bezpieczni, wiedząc, że niezgadzający się z głoszonymi przez nich poglądami Brytyjczycy nadal będą uzbrojeni w lody i shaki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tego NIKT się nie spodziewał! Co łączy Agatę Dudę i Krystynę Pawłowicz? Gdy się dowiecie, pospadacie z krzeseł
  2. SZOK! 26-letnia aktorka poślubi o 42 lata starszego gwiazdora? Wiadomość zelektryzowała fanów: "To obrzydliwe!"
  3. Dantejskie sceny w Lidlu. Ludzie oszaleli, zdjęcie ze sklepu wprawi was w osłupienie
  4. Jackowski twierdzi, że Polska będzie musiała spłacać ogromne pieniądze. Jeśli ta wizja się spełni, to oznacza tragedię
  5. Roksana Węgiel w sukience z lateksu na Wielkiej Gali Gwiazd. Wszyscy patrzyli tylko na 14-latkę
  6. Tragedia po koncercie popularnego zespołu disco polo. Była nieprzytomna, nie oddychała
  7. To już oficjalne: pensja minimalna pójdzie w górę. Spora podwyżka dla miliona Polaków, wiemy od kiedy

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News