McDonald's otworzył nową restaurację. Będzie karmił pszczoły

McDonald's otworzył nową restaurację. Będzie karmił pszczoły Źródło: wikipedia.pl/Omen600606

McDonald's otwiera nową restaurację, która ruszy z nietypową inicjatywą. Okazuje się, że restauracja będzie pomagać pszczołom. Szczegóły akcji są zdumiewające.

McDonald's otworzył restaurację dla pszczół. To nie jest żart, ale inicjatywa wspierająca zwierzęta bliskie wyginięcia. Szwedzki McDonald's wraz z agencją reklamową NORD DDB stworzył najmniejszy na świecie fast food przeznaczone dla pszczół.

McDonald's dla pszczół. Nietypowa inicjatywa

20 maja obchodzony jest światowy dzień pszczoły. W nietypowy sposób postanowili uczcić to Szwedzi razem z popularną siecią fast foodów McDonald's. Projekt wsparła agencja reklamowa NORD DDB i wspólnymi siłami stworzyli "McHive". Specjalny ul wystylizowany na wzór klasycznego lokalu sieciówki, stanął na środku polanki i wzbudził wielkie zainteresowanie. Z zewnątrz wygląda dokładnie tak samo jak normalna wersja restauracji, a w środku znajdują się tradycyjne, dostosowane do pszczół stojaki.

McDonald's od wielu lat angażuje się w tego typu akcje. Na wielu dachach restauracji są zainstalowane prawdziwe ule, które mają wspomóc w przyroście pożytecznych zwierząt i zachęcić je do zadomowienia się. 

– Mamy wielu naprawdę oddanych franczyzobiorców, którzy przyczyniają się do naszej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju. To dobrze, że możemy wykorzystać nasz potencjał, aby upowszechnić tak wspaniały pomysł, jak instalowanie uli na dachach – opowiedział Christoffer Rönnblad, dyrektor marketingu szwedzkiego McDonald’s.

Zagrożony gatunek. McDonald's pomaga środowisku

Pszczoły z roku na rok stają się coraz bardziej zagrożonym gatunkiem. Jest to spowodowane przede wszystkim rozwojem przemysłu na dużą skalę, intensyfikacją rolnictwa, zanieczyszczeniem środowiska, a także zmianą klimatu. Ekolodzy biją na alarm i zwracają uwagę na ten zagrożony gatunek. Jest niezwykle ważny, gdyż należy on do owadów zapylających. Poprzez wymienione zagrożenia, oway tracą swoje siedliska, które są dla nich lęgowiskiem oraz bazą pokarmową. 

W Polsce jest znanych około 470 gatunków pszczół, a najbardziej znana to pszczoła miodna. Szacuje się, iż działalność pszczół (nie tylko wyprodukowanie miodu) jest warta około 4 mld rocznie. Mało kto się spodziewał, że tak wielka korporacja jak McDonald's, angażuje się w jakże pożyteczne i szlachetne inicjatywy. Warto szerzyć taką działalność i wspierać zagrożone zwierzęta

źródło: Radio Zet 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News