McCain i ważni senatorowie z USA do Szydło: To erozja demokracji

McCain i ważni senatorowie z USA do Szydło: To erozja demokracji Źródło:

Senatorowie ze Stanów Zjednoczonych postanowili napisać oficjalny list do premier Beaty Szydło, w którym wyrażają niepokój, w związku z działaniami polskiego rządu. Wśród senatorów jest weteran wojny w Wietnamie i były kandydat Republikanów na prezydenta - John McCain.

Pod listem do premier Beaty Szydło podpisali się wpływowi senatorowie: John McCain, Richard Durbin oraz Benjamin Cardin. Ten pierwszy, który był kandydatem Republikanów na prezydenta USA w 2008 roku, wśród Polaków znany jest z tego, iż mocno agitował za przyjęciem naszego kraju do NATO. - Piszemy do Pani, piszą senatorowie, by wyrazić troskę z powodu ostatnich działań Pani rządu, które zagrażają niezależności sądu konstytucyjnego i niezależności mediów w Polsce oraz podważają rolę Polski jako demokratycznego modelu dla innych krajów regionu - napisali senatorowie. - Wzywamy Pani rząd do respektowania podstawowych zasad Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz Unii Europejskiej, w tym szacunku dla demokracji, praw człowieka i rządów prawa, które uczyniły Polskę silnym członkiem demokratycznej wspólnoty i mocnym sojusznikiem USA w Europie. Erozja demokracji w Polsce podważy rolę liberalnych instytucji, które umożliwiły ekspansję pokoju, stabilności i tolerancji w Europie - dodają. W poniedziałek do Stanów Zjednoczonych ma udać się minister Waszczykowski. Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: natemat.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News