Masz konto w jednym z tych banków? Ta aplikacja może WYCZYŚCIĆ twoje konto

Masz konto w jednym z tych banków? Ta aplikacja może WYCZYŚCIĆ twoje konto Źródło: fot. maxpixel.com

Bankowość mobilna jest ogromnym ułatwieniem, ale ma również swoje minusy. Są nimi wirusy, które potrafią za jej pomocą okradać. mBank ostrzega swoich klientów. Zagrożeni są również klienci ING, Pekao, PKO BP, BZ WBK

Hakerzy nieustannie pracują nad kolejnymi, coraz bardziej diabolicznymi wersjami złośliwego oprogramowania, przez które uzyskują spore przychody. Wirusy dotyczą nie tylko komputerów, ale także telefonów i tabletów. Każdy posiadający konto bankowe i telefon z systemem operacyjnym Android jest narażony na nowy wirus, przez który można stracić sporo pieniędzy. Swoich klientów, ale nie tylko, ostrzegł właśnie mBank.

Uniknąć oszustwa jest dosyć łatwo. Trudno jednak odwrócić jego skutki, jeśli już do niego dojdzie. Warto także wiedzieć, jak w porę rozpoznać zagrożenie.

mBank wydał ostrzeżenie! Zagrożeni również klienci ING, Pekao, PKO BP, BZ WBK

Jak informuje firma, nowy wirus działa w sposób bardzo ciekawy. Jest on bowiem aplikacją, którą można ściągnąć w autoryzowanym sklepie z oprogramowaniem dla systemu Android. Rozpowszechnia się także za sprawą wiadomości SMS. Wirus jest zaprogramowany tak, by udawać aktualizację systemu. Zgoda na nią oznacza wyrok. Aplikacja zaczyna działać w momencie uruchomienia aplikacji bankowości mobilnej. W tym momencie pojawia się inne okno, które prosi o podanie hasła do aplikacji bankowej. Dane te przesyłane są bezpośrednio do złodzieja, który potem korzysta z nich w oczywistym celu. Aplikacja zyskuje również do skrzynki SMS, z której potrafi czerpać kody autoryzacyjne do przelewów, które wysyłają swoim klientom banki. Po pewnym czasie aplikacja usuwa po sobie ślady i przywraca telefon do ustawień fabrycznych. Jeśli Twój telefon zostanie zaatakowany, należy jak najszybciej zmienić dane logowania do bankowości mobilnej i PIN w aplikacji banku. mBank przypomina, że jego aplikacja nie prosi o hasła dostępu do konta, z którego korzysta się w przeglądarce internetowej. Zagrożeni są również klienci ING, Pekao, PKO BP, BZ WBK. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kurski chce dbać o jakość, „paskowy” wyleci? Wielkie zmiany w TVP
  2. Kulisy związku Kozidrak. Mąż krzyczał i wyżywał się na niej
  3. Wszystkich zamurowało. O. KACZYŃSKA pokazała NAGIE PIERSI, szokujące zdjęcie [FOTO +18]
  4. Gwiazdy, które usunęły wszystkie zdjęcia z Instagrama
  5. Ten pies uratował nowonarodzone zwierzęta! Jest bohaterem
źródło: innpoland.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News