Przykre doniesienia o zespole Mazowsze. Nieszczęście spadło na nich jak grom z jasnego nieba

Przykre doniesienia o zespole Mazowsze. Nieszczęście spadło na nich jak grom z jasnego nieba Źródło: YouTube Zespół Mazowsze

Przykre doniesienia na temat zespołu Mazowsze. Niestety nie dało się tego uniknąć. Sytuacja jest poważna, pojawiło się zagrożenie życia. Zespół przez bardzo długi czas nie miał możliwości występowania. Teraz zostali ponownie wysłani na "przymusowy urlop". Bardzo smutna wiadomość.

Zespół Mazowsze to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, który w swojej twórczości odwołuje się do tradycji polskiej muzyki oraz tańca ludowego. Ich występy można obejrzeć w serwisie YouTube, gdzie publikują swoje filmy na swoim oficjalnym kanale. Pandemia koronawirusa sprawiła, że przez pół roku zespół nie miał możliwości koncertowania. Teraz niestety potwierdzono bardzo przykre doniesienia na temat artystów. 

Przykre doniesienia w sprawie zespołu Mazowsze, niestety potwierdzono najgorszy scenariusz

Jak informuje TVN24, u około połowy artystów występujących w chórze Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze otrzymała pozytywny wynik testów na koronawirusa. Z powodu pandemii zespół od pół roku nie miał możliwości koncertowania. Teraz gdy wrócili po pracy, okazało się, że większość z nich zaraziła się koronawirusem.

Po zakończeniu okresu, kiedy panowały największe obostrzenia, artyści chóru, baletu oraz orkiestry powrócili w końcu do pracy, by trenować przez przyszłymi występami. Ostatnio okazało się jednak, że ponad 20 z nich zaraziło się koronawirusem - wszyscy to osoby z chóru. Poza nim nie stwierdzono innych przypadków zakażeń. 

Katarzyna Pasieczna, rzeczniczka zespołu Mazowsze wyjaśniła, że w chórze występuje ponad 40 śpiewaków. Wszyscy oni zostali poddani testom na koronawirusa. Osoby, których wyniki okazały się pozytywne, zostały objęte kwarantanną. Na bieżąco pozostają także w kontakcie z sanepidem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zakażone osoby zostały objęte kwarantanną. Są także w kontakcie z inspekcją sanitarną. Przekazały jej informacje o osobach, z którymi miały styczność - przekazała Katarzyna Pasieczna. Na ten moment wszystkie osoby z dodatnimi wynikami czują się dobrze. Nikt z nich nie wymagał hospitalizacji. 

- Zachowaliśmy wszelkie standardy i stosujemy się do obostrzeń. Chór był podzielony na dwie grupy, żeby wszyscy śpiewacy nie mieli ze sobą kontaktu. Jak widać było to potrzebne. Co ciekawe, nie zakaził się nikt z osób, z którymi chorzy mieli kontakt na korytarzu. A na korytarzach wprowadziliśmy obowiązek noszenia maseczek - dodała rzeczniczka zespołu Mazowsze.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP przekazała z samego rana druzgocącą wiadomość. Rodzina pogrążyła się w smutku, miał tylko 34 lata

2. Ludzie nie zarażają się na ulicy. Szumowski zdradził, gdzie obecnie dochodzi do największej liczby infekcji

3. Dzieci znalazły w rzece dziwaczny przedmiot. Kiedy zorientowali się, czym jest, zamarli

Artyści i pracownicy grupy obecnie nie przychodzą do pracy. Ich siedziba zostanie poddana dezynfekcji. jak opisuje rzeczniczka zespołu, w trakcie prób członkowie zespołu nie mieli możliwości noszenia maseczek, ponieważ bardzo utrudniało im to śpiewanie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Zdrowia zabrał głos. Powiedział, co czeka Polaków, wielu będzie niezadowolonych
  2. Papież podjął ostateczną decyzję. Sławoj Leszek Głódź musi pogodzić się z losem
  3. Nowa lista czerwonych i żółtych powiatów. Jest spore zaskoczenie
  4. Łukasz Szumowski powiedział właśnie, kiedy cała Polska może stać się czerwoną strefą
  5. Abp Sławoj Leszek Głódź odchodzi bez wybierania następcy. Papież przyjął jego dymisję

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News