Jak poinformował minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz, pułkownik Adam Mazguła dostał zakaz noszenia munduru. Szef resortu obrony zagroził, że jeśli złamie ten zakaz to spotka się z konsekwencjami. 

Pułkownik Adam Mazguła od momentu przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość wyrósł na jednego z najaktywniejszych opozycjonistów nawołujących – nawet wojsko – do obalenia obecnego obozu władzy. Postać wojskowego budzi kontrowersje nie tylko wśród zwolenników formacji Kaczyńskiego, ale również wśród popierających Komitet Obrony Demokracji – głównie za sprawą jego budzących oburzenie wypowiedzi tj. to, że stan wojenny to była „pełna kultura” i nic takiego się wtedy nie działo.

 – Nie powiem, oczywiście były tam bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym wszystkim, w tym całym zdarzeniu – mówiła na proteście przeciwko ustawie dezubekizacjyjnej Mazguła.

W związku z głównie tą wypowiedzią płk Mazguły oraz jego nawoływaniami do obalenia rządu PiS, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz postanowił wydać mu zakaz noszenia polskiego munduru.

 –  Wychwalanie zbrodni przeciwko narodowi, bo tym był stan wojenny, jest przestępstwem i ludzie, którzy to robią, poniosą tego konsekwencje. Zwłaszcza, jeżeli próbują to robić w mundurze żołnierza polskiego. Ten pan dostał zakaz noszenia munduru i jeśli będzie go łamał, to poniesie tego wszystkie konsekwencje. Nie można używać munduru Wojska Polskiego do wychwalania przestępstwa przeciwko narodowi, to jest zakazane i nie będzie tolerowane – oświadczył minister obrony w rozmowie z Telewizją Polską.

bh

...

Zobacz również