O żonie eksposła PiS zrobiło się głośno po tym, jak napisała psalm, w którym prosi swojego niewiernego męża o powrót do domu. Teraz przed Sejmem wygłosiła przemówienie, w którym potępia „hipokryzję polskiego katolicyzmu” i podejście hierarchów do spraw obyczajowych.

Anna Kamińska zasłynęła pomysłem wprowadzenia kontrowersyjnych przepisów, zgodnie z którymi niewierni parlamentarzyści mieliby tracić możliwość sprawowania mandatu. Jednak naprawdę głośno zrobiło się o niej niedawno, kiedy zaprezentowała swój „Psalm Coming out Żony Niezłomnej w Wierze”. W utworze kobieta namawia męża, aby ten powrócił do domu wraz ze swoją nową rodziną.

Teraz kobieta miała okazję odczytać odezwę do hierarchów kościoła przed Sejmem, gdzie czekali na nią dziennikarze. Kamińska w zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej napiętnowała bierność duchownych wobec kondycji polskich małżeństw. Związki miałyby rozpadać się m.in. przez.. transformację ustrojową.

4 czerwca 1989 r. skończył się katolicyzm, a zaczął sie dziki kapitalizm. Najważniejszym przykazaniem Polaków-katolików jest: ukradnij pierwszy milion, zazdrość bogatszym, uprawiaj seks bez zobowiązań, ośmieszaj ludzi prawych, jesteś Bogiem, chodź do kościoła, ale jedź tam drogim samochodem, tak by inni katolicy wam zazdrościli. Polska stała się najbardziej pogańskim krajem w Europie, tu wyznaje się Kodeks Hammurabiego – mówiła Kamińska.

Działaczka PiS uderzyła w Episkopat. Jej zdaniem po 1989 roku zrezygnował on ze wskazywania wiernym właściwej drogi, przez co zwiększył się odsetek zdrad małżeńskich. Samą siebie stawia, jako przykład wierności.

Oddali moralność polskich małżeństw w ręce kapitału. Ja, Anna Kamińska mam odwagę trwać w tej wierności i głośno o tym mówić. Lud pozostawiony sam sobie, przez swoich pasterzy, musi sam sobie radzić. Nie ma jednego pasterza, który by dbał o moralność Polaków – grzmiała działaczka PiS.

W swojej wypowiedzi Kamińska parokrotnie powoływała się na papieża Jana Pawła II, o którego naukach młodzi Polacy mieli zapomnieć. Jednocześnie działaczka PiS wyraziła zadowolenie z popularności, jaką osiągnął jej psalm. Adresat utworu nie wyraża podobnego entuzjazmu.

Mam nadzieję, że po tym, jak negatywnie podchodziła do mnie i mojej rodziny, tym razem wszystko, co mówi, jest szczere. Może teraz zrozumie, że było to dużym błędem. Powinna się za to wstydzić! Mam swoje życie oraz rodzinę. Bardzo kocham moją żonę Ilonę oraz dzieci. Na tym się obecnie koncentruję – odpowiedział Mariusz Antoni Kamiński.

...

Zobacz również

 

Briefing Anny Kamińskiej.

Opublikowany przez WP Wiadomości na 25 maja 2017