Śmierć wokalistki zespołu Maanam sprawiła, że tysiące jej wiernych fanów pogrążyły się w żałobie. Jak się jednak okazało, wokół sprawy narosły już jednak duże kontrowersje. Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości są bowiem wściekli z powodu słów, które mąż Kory wypowiedział po jej odejściu.

Kora zmarła w wieku 67 lat w swoim domu na Roztoczu. Artystka przegrała nierówną walkę z rakiem, którego zdiagnozowano u niej pod koniec 2013 roku. Batalia o życie wokalistki trwała więc długie 5 lat.

Ostatnie chwile Kory we wspomnieniach prof. Środy

W chwili śmierci piosenkarka otoczona była przez ukochane osoby. Była z nią rodzina oraz przyjaciele, wśród których znalazła się profesor Magdalena Środa.

Polska etyk i wykładowczyni uniwersytecka opowiedziała więc w rozmowie z TOK FM o ostatnich chwilach gwiazdy. Wyznała, że Kora odeszła „w najlepszych warunkach z możliwych, w domu, wśród przyjaciół”.

– Załamanie nastąpiło tydzień temu. Energia nie opuściła ją prawie do samego końca – ujawniła Środa.

Mąż Kory rozwścieczył wyborców Prawa i Sprawiedliwości

Poza tym profesor ujawniła, co tuż po śmierci żony powiedział Kamil Sipowicz. Tymi słowami rozwścieczył on zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, którzy bardzo szybko stanęli murem za politykami obozu rządzącego. W komentarzach na portalach społecznościowych wielu wyborców wulgarnie zaatakowało mężczyznę, nie zważając jakby na okoliczności sprawy.

– Kora należała do tego etosu ludzi, którzy o demokrację walczyli. Kora nie jest tylko piosenkarką. To był etos, to był ruch, nowy styl życia, wyrażania się. Kamil powiedział coś bardzo znamiennego: „umarła demokracja, umarła Kora” – powiedziała niezwykle szczerze profesor Środa, ujawniając kontrowersyjną opinię Sipowicza.

ZOBACZ TAKŻE: Zdjęcie Kory z synem podbija sieć! Nigdy byście jej nie poznali

ZOBACZ TAKŻE: To już pewne! Ustalono, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Kory

ZOBACZ TAKŻE: Jackowski szokuje! Twierdzi, że wie, co się stało z Korą po śmierci

ZOBACZ TAKŻE: Czy pies może jeść karmę dla kota? Żeby nie zaszkodzić psu – koniecznie przeczytaj!

Magdalena Środa
Fot. Wikipedia
Kora. Mąż Kory
Fot. Wikimedia Commons
Kora
Fot. Wikipedia

Lubisz muzykę Maanamu?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Tak wyglądały protesty przeciw zmianom w sądownictwie [ZDJĘCIA]


Znani Polacy, którzy przegrali walkę z rakiem [ZDJĘCIA]