Mężczyźni nie chcą takich żon. Nigdy nie żenią się z kobietami, które mają pewne cechy charakteru

Mężczyźni nie chcą takich żon. Nigdy nie żenią się z kobietami, które mają pewne cechy charakteru Źródło: Unsplash/zelle duda

Mąż, zanim wybierze sobie żonę, musi porządnie przeanalizować tę życiową decyzję. Wszak ślub z założenia ma połączyć parę na zawsze. Są pewne typy kobiet, których mężczyźni wyjątkowo unikają w poszukiwaniu życiowej partnerki.

Mąż zawsze chce spędzić swoje życie u boku kobiety idealnej. Często jednak jest to naprawdę trudne wyzwanie. Okazuje się, że niektóre cechy charakteru kobiet są wyjątkowymi straszakami na potencjalnych mężów.

Kobieta z takimi cechami charakteru będzie miała problem, żeby wyjść za mąż

Jak się okazuje, wyjątkową awersję mężczyźni mają do partnerek, które robią karierę i zajmują kierownicze stanowiska. Choć z reguły same kobiety sądzą, że dobra sytuacja finansowa ułatwi im znalezienie partnera, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Okazuje się, że wielu mężczyzn ma z tym poważny problem, co potwierdzają badacze z Cornell University. W badaniu stwierdzono, że mężowie, którzy zarabiają mniej od swoich partnerek, częściej je zdradzają oraz czują się mniej wartościowi.

Wielu mężczyzn boi się także kobiet, które są silne i zaradne. Społeczeństwo postrzega to raczej jako typowo męskie cechy i przez to wielu facetów czuje się wyraźnie onieśmielonych. Sami wolą wchodzić w rolę "opiekuna" i zajmować się "bezbronną" partnerką.

Ponadto wyjątkowym problemem dla mężczyzn są kobiety, które są zbyt pewne siebie. Typowe uwodzicielki są zazwyczaj marzeniem niejednego faceta, ale ostatecznie wybierają sobie na żony tak zwane "szare myszki". Jak dowiedli psychologowie z holenderskiego Radboud University, mężczyźni przy zdecydowanych kobietach zwyczajnie tracą zdolność logicznego myślenia. W efekcie tego nie chcą brać ich za żony, bo nie czują się przy nich swobodnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyźni rzadko również wybierają na żony kobiety, które odznaczają się ponadprzeciętną inteligencją oraz zarozumiałością. Nie lubią, kiedy partnerka potrafi wytknąć im błąd oraz udowodnić, że ma rację. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Jednym z typów kobiet, które wyjątkowo odstraszają potencjalnych partnerów, są również te, które są zbyt zaborcze oraz zbyt szybko nalegają na ślub. Mężczyzna woli sam podjąć decyzję o tym ważnym dniu, ponadto wolą zachować autonomię. Nie lubią, kiedy kobieta zbytnio ich "ogranicza".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w pośpiechu wycofuje wadliwy produkt. Stwarza ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA!
  2. Kryzys w małżeństwie Małgorzaty Kożuchowskiej. Tabloid wylicza jej WSZYSTKICH mężczyzn, nie jest dobrze
  3. Tata Kubusia przeżył istny dramat. Jego 3-letni syn zmarł, bo przeszkadzał w igraszkach mamie i kochankowi
  4. Najbardziej niesamowity w inteligencji znak zodiaku. Żaden inny mu nie dorównuje
  5. Nagle pan młody odwrócił się od ołtarza. Powiedział 4 zdania synkowi narzeczonej, po których zapadła cisza   

Źródło: Papilot

Następny artykuł