Mąż chowa się w łazience, żeby nie zajmować się dziećmi. Żona znalazła perfidny sposób, żeby go z niej wykurzyć

Mąż chowa się w łazience, żeby nie zajmować się dziećmi. Żona znalazła perfidny sposób, żeby go z niej wykurzyć Źródło: pexels.com

Jej mąż robi wszystko, żeby nie zajmować się dziećmi. Tym razem żona znalazła na niego sposób. Już nie ucieknie od obowiązków.

Wbrew krążącym stereotypom mąż powinien zajmować się nie tylko zarabianiem pieniędzy. Do jego obowiązków należą również dbanie o dom oraz opiekowanie się rodziną. W tym zajmowanie się dziećmi. Eksperci z naciskiem podkreślają, że dzieci, zwłaszcza te nowo narodzone, wymagają obecności obojga rodziców. Istotne jest to nie tylko w aspekcie prawidłowego rozwoju dziecka, ale także odciążenia jednego z partnerów.

Sytuacja, w której pojawia się dziecko, wymaga szybkiej zmiany dotychczasowych nawyków. Ten moment może okazać się zarówno radosny, jak i problematyczny dla świeżo upieczonych rodziców. Szczególnie pierwsze lata życia pociechy wymagają tego, by mąż i żona spędzali z dzieckiem jak najwięcej czasu. Nie każdy jednak potrafi tak sprawnie dostosować się do nowych, często nieznanych warunków.

Mąż nie chciał zajmować się dziećmi

Niektórzy mężczyźni, przytłoczeni obowiązkami, szukają okazji, żeby chociaż na jakiś czas zniknąć z pola widzenia partnerki i zapomnieć o zmienianiu pieluch czy kąpaniu dziecka. Długie majsterkowanie przy samochodzie, wielkie porządki w garażu czy montowanie nowej półki w kuchni - wszystko to może brzmieć znajomo. Wystarczy, że rozlegnie się płacz dziecka i bywa tak, że mąż nagle gdzieś znika, zapominając o współpracy. Jedna z matek podzieliła się swoim odkryciem.

Po urodzeniu bliźniaczek w ich domu nie brakowało pracy. Matka jednak zorientowała się, że jej mąż regularnie uchyla się przed nowymi obowiązkami. Zaczęło się od coraz częstszych wizyt w łazience. Z miesiąca na miesiąc partner spędzał w niej coraz więcej czasu. Początkowo mogło chodzić o problemy żołądkowe, jednak w końcu jego żona odkryła podstęp. Za każdym razem, kiedy mąż zamykał się w łazience, bawił się telefonem przez długi czas. Oglądał filmy na YouTube, przeglądał śmieszne obrazki albo po prostu rozmawiał z kumplami. Wreszcie kobieta znalazła rozwiązanie.

- Wczoraj minęło półtorej tygodnia odkąd zaczęłam skrupulatnie monitorować jego zachowanie i tylko dwa razy w ciągu tych 10 dni nie zniknął w łazience i nie zostawił mnie samej, żebym wykonała jakieś 80 proc. obowiązków związanych z dziećmi. Dziś wprowadziłam nową zasadę. Jeśli spędza w łazience więcej niż 10 minut, wyłączam WiFi. W związku z tym dziś nie siedział tam dłużej niż 15 minut, ale jest bardzo zdenerwowany. Wydaje mi się, że fakt, iż po wyłączeniu WiFi jego niekontrolowany zwyczaj łazienkowy nagle zniknął, udowadnia, dlaczego muszę to robić, ale on uważa, że zachowuję się nieracjonalnie - wyjaśnia matka.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne znalezisko po pożarach w Australii. Przez lata mieszkańcy nie mieli pojęcia

2. Najgorsza wiadomość. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka
 

Nie oszukujmy się - wychowywanie dzieci wiąże się nie tylko z przyjemnościami. Jednak po podjęciu decyzji zostania rodzicem, mąż i żona powinni ze sobą współpracować. Obojgu jest wtedy dużo lżej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy
  3. Co najmniej 3 osoby nie żyją, nie wiadomo ile rannych. TVP donosi o okropnej katastrofie
  4. Sensacyjna prognoza pogody. Czekają nas anomalie jakich jeszcze nie było
  5. Wśród psów ukryła się panda. Zagadka tylko dla wytrwałych, jest wyjątkowo podstępna  

źródło: Papilot.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News