"Mąż wydziela mi pieniądze, po 10 zł na dzień". Magda nie wie co dalej robić

"Mąż wydziela mi pieniądze, po 10 zł na dzień". Magda nie wie co dalej robić Źródło: WikiMedia Commons/Jiri Hodan

Mąż wydziela kobiecie żenująco niskie kwoty. Pomimo jego wysokiej pensji kobieta musi błagać go o pieniądze na podstawowe potrzeby. Opieka społeczna nie wspiera dostatecznie jej chorego dziecka.

Mąż internautki nie traktuje poważnie wysiłku, który ta wkłada w wychowanie ich dziecka dotknięte chorobą genetyczną. Na codziennie wydatki przewiduje żenująco niskie kwoty, takie jak 10 złotych. Pomimo poważnej sytuacji, nie może liczyć na pomoc opieki społecznej.

Mąż Magdy to skąpiec, kobieta pomimo ciężkiej pracy czuje się jak "darmozjad"

Internautów poruszył apel matki, której sytuacja życiowa faktycznie wydaje się nie do pozazdroszczenia. Na forum internetowym założyła wątek, w którym zwraca się o rady w kwestii rodzinnych finansów. Magda pisze, że jej mąż nie traktuje poważnie pracy, którą wkłada w wychowanie ich dziecka cierpiącego na chorobę genetyczną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Muszę go wozić na terapię - donosi zrozpaczona kobieta.

Codzienne obowiązki nie pozwalają jej na podjęcie pracy zawodowej. Jak wiadomo, opieka nad chorym członkiem rodziny potrafi być bardzo absorbująca i czasochłonna. Mąż Magdy zdaje się jednak nie być tego świadom. O jego lekceważeniu świadczy nominalny wkład finansowy w ich funkcjonowanie.

Mężczyzna ma wydzielać kobiecie po 10 lub 20 złotych na zakupy. Co ciekawe, jej mąż dobrze zarabia i na pewno stać go na dawanie jej większych sum. Powody, dla których nie chce jej dać chociażby 50 złotych na podstawowe zakupy jest dla niej zagadką.

 Opieka społeczna nie pomaga

Magda nie może tez liczyć na pomoc opieki społecznej. Dostaje tylko 153 złote i nie ma szans, aby zwiększyć tę kwotę. Pieniądze, jakie ma do dyspozycji, nie wystarczają jej na pokrycie wszystkich wydatków. Zropaczona matka nie wie, co ma robić.

- A może daj mu listę zakupów i wyślij do sklepu, albo razem na zakupy niech się przekona ile wszystko kosztuje - sugeruje jeden z internautów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatek myślał, że przygarnął szczeniaka. Rósł w zastraszającym tempie, specjaliści musieli zabrać zwierze w specjalne miejsce
2. Doda nagrała starsze małżeństwo w dwuznacznej sytuacji na plaży. Pokazała filmik fanom. Byli zniesmaczeni

- Rozwieźć się i wystąpić o alimenty - komentuje jeden z użytkowników.

Nie ma wątpliwości, że byłoby to jakieś rozwiązanie. Skoro zarobki męża są tak wysokie, alimenty z pewnością byłyby wyższe od kwot, które obecnie otrzymuje kobieta. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. Podczas balu skierowała do gwiazd TVN kilka słów prawdy o Woźniaku-Staraku. Nagle zapanował smutek
  4. Nie zauważyła, że kot wskoczył do pralki. Godzinę później załamana pędziła do weterynarza
  5. Kiedy Oliwia powiedziała, jak pracuje, wszyscy zaczęli się śmiać. Ale jak dodała, ile zarabia, nie było im już do śmiechu

źródło: forum gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News