"Jestem uzależniona od męża, nie potrafię od niego odejść". Jak poradzić sobie z toksycznym partnerem?

"Jestem uzależniona od męża, nie potrafię od niego odejść". Jak poradzić sobie z toksycznym partnerem? Źródło: Pxhere/Juan Pablo Arenas

Mąż i żona tworzą sakramentalny związek małżeński. Ślubują sobie wierność, miłość i uczciwość, aż do śmierci. Co jednak w przypadku gdy uczucie wygasa, a partner zaczyna nas ograniczać? Jak poradzić sobie w związku, który staje się toksyczny?

Każde małżeństwo zazwyczaj zaczyna się prawdziwą sielanką. Mąż i żona wzajemnie się o siebie troszczą i szanują. Każdego dnia chcą spędzać ze sobą jak najwięcej czasu i chcą być nierozłączni. Jednak z biegiem czasu namiętne uczucie przeradza się w przyzwyczajenie i chociaż jest to jak najbardziej zrozumiałe, to nie powinno się to skończyć przejawem toksyczności w związku. Co zrobić w sytuacji, jeśli męczymy się w związku przez toksycznego partnera, a jednocześnie nie potrafimy od niego odejść? 

Mąż pozbawiony uczuć 

Jeżeli na początku związku byliście nierozłączni, a teraz jesteście praktycznie obcymi dla siebie ludźmi to znak, że czas ratować wasze gasnące uczucie. Wszystko da się naprawić, jeżeli obydwie strony dostrzegają istniejące w związku problemy, jednak co zrobić w przypadku, gdy związek staje się przez jednego z partnerów toksyczny? 

Historia Judyty jest klasycznym przykładem życia u boku partnera, który zamiast motywować i wspierać, ciągnie drugą osobę w dół: 

- Przez (...) sześć lat małżeństwa zmieniłam się o 360 stopni. Moje życie wywróciło się do góry nogami. Zmieniłam pracę, bo mąż nie rozumiał tego co robiłam. Poza tym mam mieć więcej czasu dla domu i dzieci. Mam sprzątać, prać, prasować, gotować, podawać do stołu itp. Wszystko na czas i jak należy - powiedziała szczerze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo, iż mąż zdecydowanie ograniczył Judytę, która jak zaznacza, wcześniej była bardzo aktywna, to kobieta nie potrafi od niego odejść. Boi się, że nie poradzi sobie sama w życiu, nie utrzyma siebie i dzieci. Nie wyobraża sobie również zaczynać wszystkiego od nowa, dlatego dalej decyduje się na ograniczenia ze strony męża, niż na rozpoczęcie nowego etapu w swoim życiu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne

2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Jeżeli rozmowy z partnerem nie przynoszą żadnych rezultatów, a jego zachowanie w dalszym ciągu pozostaje bez zmian, należy zastanowić się, nad tkwieniem w takim związku. Mimo, iż pozornie wydaje się, że rozpoczęcie samodzielnego życia będzie trudne, to z biegiem czasu wyjdzie to nam na dobre. Powrót do swoich ulubionych zajęć, rozrywek i pasji z pewnością przywróci wiarę i chęci do życia. Partner powinien wspierać i kochać swoją drugą połówkę, a nie doprowadzać do depresji i załamania nerwowego. Zawsze warto walczyć o siebie i swoje życie.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Wiadomo, ile Krzysztof Jackowski wziął za poszukiwanie Piotra Staraka. Można się mocno zdziwić
  4. Zachowanie kota wiele mówi o właścicielu. Naukowcy uważają, że przejmują pewne cechy charakteru od człowieka
  5. Nie żyje gwiazda "Idola". Zginęła w tragicznych okolicznościach

źródło: matkapolka

Następny artykuł