Mąż z żoną na plaży znaleźli brzydki, dziwny kamień. Ale jak dowiedzieli się, ile jest wart, aż ich ścięło z nóg

Mąż z żoną na plaży znaleźli brzydki, dziwny kamień. Ale jak dowiedzieli się, ile jest wart, aż ich ścięło z nóg Źródło: Facebook

Mąż i żona wybrali się na spacer wzdłuż plaży. Na szczęście mieli oczy dookoła głowy. Gdy poczuli dziwny zapach, postanowili zbadać, co może go wydzielać. Kamień, który znaleźli, wydawał się ohydny, ale gdy dowiedzieli się, ile jest wart, wiedzieli, że ich życie zmieniło się na zawsze.

Mąż wraz żoną wybrali się na romantyczny spacer po plaży. Szum fal, ciepło promieni słonecznych, a przed nimi tylko piasek lizany przez leniwe fale morza - to była idealna chwila w ich życiu. Gdy poczuli przykry zapach, obawiali się, że znajdą coś, co może na zawsze popsuć im wspomnienia z tego wyjazdu. Jak się okazało, było wręcz przeciwnie, natrafili bowiem na prawdziwy skarb.

Mąż postanowił poszukać źródła przykrego zapachu

Harry i Angela Williams są z natury dość ciekawskimi ludźmi, więc zamiast uciekać w drugą stronę, postanowili bliżej zbadać źródło przykrej woni. Przez chwilę rozglądali się po plaży, gdy nagle mąż wykrzyknął, że znalazł coś niepokojącego. Był to brzydki, gładki kamień, wielkości strusiego jaja. Gdy wzięli go w ręce, okazało się, że miał fakturę podobną do wosku. To właśnie on rozsiewał dookoła nieprzyjemny zapach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przez jakiś czas zastanawiali się, czym może być to dziwne znalezisko. Gdy Angela była w trakcie przeszukiwania internetu, Harry przypomniał sobie historię, którą niegdyś usłyszał od kolegi z pracy. Kamień, który znaleźli, mógł być wart tysiące. Jak się okazało wkrótce potem, miał rację - podczas spaceru natrafili na rzadką wydzielinę wieloryba.

Ambra to bezcenna substancja, która powstaje w ciele wielorybów

Ambra jest ciałem stałym i dlatego bardziej przypomina wosk, niż jakąkolwiek inną, organiczną wydzielinę. Powstaje w żołądkach niektórych kaszalotów - i to bardzo niewielu, bo wytwarza ją zaledwie 1 procent tych zwierząt

Dzisiaj grzeje: 1. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
2. Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie

Jest bardzo wartościowa między innymi dla producentów perfum. Przykry zapach, jaki poczuli Harry i Angela, nie wynikał wcale z naturalnych właściwości ambry, gdyż sama w sobie nie wydziela ona woni, tylko łatwo wchłania i przechowuje zapach. To, co poczuli mąż z żoną podczas spaceru, było jedynie odorem soków trawiennych wieloryba.

Po krótkich konsultacjach z ekspertami i znalezieniu odpowiedniego miejsca w internecie, Harry i Angela sprzedali bezcenny kamień. Jak się okazało, zarobili na tym fortunę - 70 tysięcy dolarów na ich koncie sprawi, że na plaży spędzą jeszcze wiele przyjemnych wieczorów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjna waloryzacja emerytur. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł do ręki!
  2. Spuściła dziecko z oczu dosłownie na sekundę. Prawie doszło do tragedii, przerażające nagranie
  3. Ciężko uwierzyć własnym oczom. Korwin-Mikke pokazał grób rodzinny, niespotykany widok
  4. Grób "Babki z Kiepskich" to jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie. Aktorka nie żyje już 12 lat
  5. Ujawnione tajemnice Chylińskiej rozdzierają serce. Niepojęty sekret dot. męża gwiazdy polskiej sceny muzycznej jest nadal pilnie strzeżony

źródło: webniusy

Następny artykuł