mąż żona wiadomość list
Super Express Piotr Domin
Joanna Szwalikowska - 2 Listopada 2020

Słowa grzęzną w gardle. Mąż zostawił przed zamkniętym cmentarzem wiadomość do zmarłej żony

Mąż pozostawił przed zamkniętym cmentarzem wiadomość dla swojej zmarłej żony. Jego słowa są niewiarygodnie poruszające.

Mąż postanowił przed cmentarzem pozostawić wiadomość dla swojej zmarłej żony, której grobu nie mógł odwiedzić z powodu obostrzeń wydanych przez rząd. Jego słowa sprawiają, że łzy same płyną z oczu.

Porażająca wiadomość polskich wojskowych. Powiedzieli, co może się wydarzyć w związku z protestamiPorażająca wiadomość polskich wojskowych. Powiedzieli, co może się wydarzyć w związku z protestamiCzytaj dalej

Mąż zostawił poruszającą wiadomość dla swojej żony przed bramą zamkniętego cmentarza

Tegoroczny dzień Wszystkich Świętych, jak cały obecny rok zdecydowanie różni się od poprzednich. Z powodu ogromnego wzrostu nowych zachorowań w związku z pandemią koronawirusa, rząd w ostatniej chwili podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy od 31 października do 2 listopada z wyłączeniem uroczystości pogrzebowych oraz związanych z nimi czynności.

Decyzja została ogłoszona 30 października około godziny 16, co wywołało ogromne oburzenie wśród wielu Polaków. Do tamtego momentu rząd bowiem zapewniał, że zamknięcie cmentarzy nie jest planowane. Nowe obostrzenie było ogromnym ciosem dla handlarzy kwiatów oraz zniczy, którzy zaopatrzyli się w towar, a następnie nie mieli możliwości sprzedania go. Wiele miast zdecydowało się na pomoc poszkodowanym i odkupienie kwiatów, by choć częściowo zwrócić im poniesione koszty.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościWprawia w osłupienie. Oszałamiające, jak Danuta Martyniuk wyglądała w młodościCzytaj dalej

Wiele osób nie mogło pogodzić się z faktem, że nie może odwiedzić swoich bliskich w czasie obchodów Wszystkich Świętych. W całej Polsce zdarzały się incydenty w postaci wtargnięć na cmentarz, a nawet decyzji o tym, że bramy pozostaną jednak otwarte.

Niektórzy postanowili pojawić się pod zamkniętymi bramami nekropolii, by to właśnie tam pomodlić się za swoich bliskich w tym szczególnym dniu czy postawić donice z chryzantemami i zapalić znicze. Pojawiły się również osoby, które - tak jak mieszkaniec Międzyzdrojów - pozostawiły pod bramą wiadomości do zmarłych bliskich, których nie mogli odwiedzić.

Mężczyzna napisał list do swojej zmarłej żony, a następnie powiesił go na bramie cmentarza. Jego ukochana odeszła niespełna rok temu. Mąż był przepełniony nieprawdopodobnym smutkiem oraz rozgoryczeniem z powodu decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy.

- Moja żona z którą przeżyłem 40 lat odeszła 10 miesięcy temu. 1 listopada 2020 roku jest pierwszym 1 listopada po jej śmierci i jest dniem w którym nie mogę być przy jej mogile bo mi to odebrano [pisownia oryginalna] - pisał zrozpaczony mąż.

Obecny rok był bardzo trudny dla mężczyzny, który zostawił pod bramą cmentarza list. Po raz pierwszy spędzał ważne dni, jak święta czy dzień urodzin swojej ukochanej bez jej obecności. Decyzja o zamknięciu cmentarzy była dla niego dodatkowym ciosem, który przelał czarę goryczy.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

2. Decyzja zapadła nagle, rząd wyszedł z zaskakująca propozycją. Tysiące Polek i Polaków będzie zachwyconych

3. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

- Jestem sam. Pomiędzy mną a żoną jest olbrzymia dzieląca nas otchłań, którą kiedyś przekroczę. Dzisiaj pomiędzy mną a mogiłą mojej żony jest żelazna brama cmentarna pozamykana łańcuchem, z kłódką, które w dniu poświęconym czci zmarłych nie przekroczę, bo mi tego zakazano przez polski rząd - pisał mąż.

Mężczyzna nie miał możliwości zapalenia znicza czy pozostawienia kwiatów na grobie swojej ukochanej, dlatego pod bramą cmentarza zostawił list. Zawarte w nim słowa są niewiarygodnie poruszające i sprawiają, że łzy same płyną z oczu. Mąż był przepełniony ogromnym smutkiem, który wyraził w swoim wzruszającym liście.

Mąż żona wiadomość list ZDJĘCIE ZOSTAŁO UŻYTE NA PRAWIE CYTATU. Oryginalna fotografia została zamieszczona w materiale "Międzyzdroje: Nie mógł wejść na cmentarz, pozostawił WZRUSZAJĄCY list [ZDJĘCIA]" autorstwa Grzegorza Kluczyńskiego oraz Piotra Domina. Link do art.: https://szczecin.se.pl/miedzyzdroje-wzruszajacy-list-w-zaswiaty-na-bramie-cmentarza-zdjecia-aa-bunb-BSMc-T5jr.html

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dąbrowa Górnicza. Ktoś pomalował kota czerwonym spreyem. Sprawca poszukiwany
  2. Gdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportu
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Sony rozpoczyna walkę z wiatrakami. Firma grozi pozwami sądowymi, chodzi o obudowy do PS5
  7. Polacy złapią się za głowy. Wyszło na jaw co Gessler wkłada do kapusty robiąc gołąbki
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News