Dziennikarz i były korespondent polskich telewizji w USA, Mariusz Max Kolonko, wystosował do właściciela stacji TVN list otwarty, w którym proponuje mu współpracę. Decyzja ta niespodobała się dużej części jego fanów.

Mariusz Max Kolonko, znany dzisiaj głównie z działalności w sieci tj. w mediach społecznościowych i na portalu YouTube gdzie prowadzi swój kanał „Max TV News”, zaproponował zagranicznemu właścicielowi TVN współpracę. To może zaskakiwać, ponieważ dziennikarz bardzo często w ostry sposób krytykuje stację.

 – UWAGA – list otwarty MaxTV do Prezesa TVN Jima Samples z propozycją zapoczątkowania wspólnego “procesu przywracania uczciwości i różnorodności poglądów w dziennikarstwie publicystycznym w polskich mediach mainstreamu – oświadczył na jednym z portali społecznościowych Kolonko.

Jak czytamy w liście opublikowanym przez Kolonko, miał się zdecydować na taki ruch w reakcji na ankietę jaka przeprowadził wśród widzów swojego internetowego medium.

 – W związku z poparciem widzów Max TV chciałbym zasygnalizować Panu możliwość współpracy Max TV z telewizją TVN w realizacji programu „Mówię jak jest” oraz przyszłej telewizji internetowej Max TV. Jestem przekonany, że będzie to początkiem procesu przywracania uczciwości i różnorodności poglądów w dziennikarstwie publicystycznym w polskich mediach mainstreamu, stanowiąc jednocześnie interesującą alternatywę programową dla widzów TVN – czytamy w liście.

15129533_1228020830622680_5895708316542305986_o

Co jednak ciekawe, mimo że Kolonko zapewnia w swoim liście, że robi to głównie za namową iz poparciem swoich widzów to ogromna ich część pod jego postem na portalu społecznościowym gdzie to ogłosił – delikatnie mówiąc – nie popiera takiego pomysłu.

max

Zdarzają się oczywiście głosy broniące decyzji Mariusza Maxa Kolonki.

max2

W kontekście propozycji Mariusza Maxa kolonki dla TVN warto wspomnieć, że w przeszłości pracował zarówno dla TVP, jak i właśnie TVN (dla programu Dzień Dobry TVN). Ponadto pisał dla takich mediów jak Newsweek, Angora, Rzeczpospolita czy Super Express.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

...

Zobacz również