Absurd, kogut stanie przed sądem, bo... jego sąsiedzi nie mogą się wyspać przez uciążliwe pianie

Absurd, kogut stanie przed sądem, bo... jego sąsiedzi nie mogą się wyspać przez uciążliwe pianie Źródło: Wikimedia Commons/Hasznalt

Maurycy to imię koguta, który stał się solą w oku sporej części sąsiedztwa. Zwierzę stanie przed sądem za zakłócanie spokoju sąsiadów. Sytuacja brzmi absurdalnie, ale przez jego pianie sąsiedzi nie mogą spać.

Maurycy, czyli kogut żyjący we francuskiej Nowej Akwitanii, wyjątkowo uprzykrzał się swoim sąsiadom. W końcu ci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i załatwić wszystko zgodnie z literą prawa. Zwierzę ma stanąć przed sądem.

Kogut Maurycy zakłócał spokój mieszkańców, teraz pozwali go do sądu

Mieszkańcy Saint-Pierre-d'Oléron nie mogą spać, bo kogut Maurycy niemal codziennie rano głośno pieje, zakłócając ich sen. Sąsiedzi walczą z właścicielką zwierzęcia już dwa lata - ale wciąż bezskutecznie. Zażądali, aby przeniosła kuraka w inne miejsce, co spotkało się z kategoryczną odmową. Sąsiadka, na której posesji mieszka kogut, obawia się, że w końcu ktoś nie wytrzyma i skrzywdzi jej pupila.

Jak się jednak okazało, nie wszyscy chcą linczować bogu ducha winnego Maurycego. Burmistrz miejscowości popiera właścicielkę zwierzęcia i chce wydać dekret o ochronie wiejskiego stylu życia i zwierząt gospodarskich. W końcu sprawa trafiła do francuskiego sądu w Rochefort. Wygląda jednak na to, że kobieta posiadająca Maurycego nie będzie sama - okoliczni właściciele kogutów zapowiedzieli, że stawią się ze swoimi pupilami na rozprawie i poprą sprawę niesfornego zwierzaka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy również mieli swojego Maurycego. Kogut Antoś został wygnany z warszawskich Bielan

Do podobnej sytuacji doszło w tym roku na Bielanach w Warszawie. Jedna z mieszkanek notorycznie zgłaszała pianie zwierzęcia na policję i straż miejską. W końcu podjęto decyzję i do poniedziałku kogut Antoś miał zniknąć z kurnika. Właścicielka się załamała, bo jest bardzo do niego przywiązana. Sąsiedzi jasno wyrazili swój sprzeciw wobec nakazu usunięcia kuraka.

Wójt Bielan, Grzegorz Pietruczuk, podobnie jak burmistrz Saint-Pierre-d'Oléron, stanął w obronie zwierzęcia. Obiecał, że postara się cofnąć decyzję służb.

- Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby Antoś spokojnie dożył swojej starości - mówił bielański burmistrz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naga kobieta weszła do kościoła. To, co zrobiła potem oburzyło miliony katolików. To się nie mieści w głowie
  2. Ola Kwaśniewska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Fanom opadły szczęki, gdy zobaczyli kto obok niej leży
  3. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  4. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające
  5. Nikt nie zwrócił uwagi na pierwszy objaw choroby Ani Przybylskiej. Był niegroźny
  6. Rodzina gwiazdora „Ranczo” odchodzi od zmysłów. Smutne informacje o jego stanie zdrowia

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News