Matury nie odbędą się przez strajk nauczycieli? Prognozy są niepokojące

Matury nie odbędą się przez strajk nauczycieli? Prognozy są niepokojące Źródło: pixabay/lectroitg/

Matury w niektórych szkołach mogą się nie odbyć? Choć trwają negocjacje, sprawa wygląda naprawdę poważnie. Wielu uczniów może martwić się o najważniejszy egzamin w swoim życiu.

Tegoroczne matury rozpoczną się już za kilka tygodni. Absolwenci szkół licealnych oraz technikum od wielu miesięcy poświęcają swój czas na skrupulatne przygotowania. Teraz jednak w ich życiu panuje obawa nie przed samym egzaminem, ale przed tym, czy w ogóle do niego dojdzie. Choć trwają negocjacje, wciąż nie wiadomo, czy wszyscy maturzyści w tym roku będą mieli możliwość zasiąść do arkusza.

Matury 2019 coraz bliżej 

Do tegorocznych egzaminów maturalnych zostało już bardzo niewiele czasu. Lada dzień absolwenci szkół zakończą ostatecznie swoją edukację i będą mieli ostatnie kilka dni na całkowite poświęcenie się nauce. Choć obecnie powinni się oni stresować jedynie tym, jak pójdzie im dany egzamin, w ich życiu pojawiły się o wiele gorsze zmartwienia.

Okazuje się, że wielu maturzystów musi martwić się o to, czy będą mieli oni okazję przystąpić w tym roku do egzaminu dojrzałości. Nauczyciele od wielu miesięcy domagają się podwyższenia swoich płac, a kilka dni temu rozpoczęli protest i nie zamierzają ustąpić. Zaburzyli już przebieg egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty, a teraz najwyraźniej nie zamierzają oszczędzić maturzystów.

 

Nauczyciele nie zamierzają przestać 

Nauczyciele domagający się podwyżek, zdaniem wielu osób, nie widzą świata poza strajkiem i zamierzają dążyć po trupach do celu. W wyniku ich przedsięwzięcia wiele szkół w Polsce zostało zamkniętych, tym samym pozbawiając dzieci możliwości edukacji. Niedawno miały miejsce egzaminy ósmych klas i gimnazjalistów, które, jak się okazuje, nie odbyły się we wszystkich placówkach. Nie wiadomo, czy sytuacja uspokoi się do matur, gdzie wymogi odnośnie osób pilnujących egzaminu zdecydowanie trudniej zaspokoić.

- Zanosi się na to, że bardzo trudno będzie przeprowadzić matury i bardzo trudno będzie przeprowadzić oceny uczniów, dlatego że w warszawskich szkołach dalej strajkuje ponad 80 proc. nauczycieli i mimo że w niektórych liceach odbyły się rady pedagogiczne, w większości one stoją pod znakiem zapytania. W tej chwili rozmawiamy -  wyznaje prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Trwają negocjacje 

Okazuje się, że już od jakiegoś czasu trwają negocjacje między dyrektorami placówek a nauczycielami. Prosi się ich o chwilowe zawieszenie strajku i nie zakłócanie przebiegu matur. Zdaniem prezydenta, rząd powinien bardziej zaangażować się w całą sprawę i dokładać większych starań, by jakoś ją załagodzić. 

- Rząd cały czas odsuwa rozmowy z nauczycielami. Mówi o okrągłym stole zamiast go przeprowadzić natychmiast, bo sytuacja jest naprawdę bardzo poważna - mówi. 

Choć egzaminy mają rozpocząć się już niebawem, wciąż stoją pod wielkim znakiem zapytania. Jeżeli nie wszyscy uczniowie będą mieli możliwość przystąpić do tegorocznych matur, może im to przysporzyć niemałych problemów. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  2. To była wielka TRAUMA Marty Kaczyńskiej. Tak obrzydliwego żartu się nie spodziewała
  3. Nowe fakty w sprawie Komendy. Prokurator wrobił niewinnego człowieka?!
  4. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  5. Partner Przybylskiej oskarżony o gwałt i odurzenie w areszcie. Jego pełnomocnik wydał właśnie oficjalne oświadczenie
  6. Barbara Kurdej-Szatan na okładce z mamą i córką. Wyjątkowe zdjęcie

Źródło: FAKT

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News