Zbliża się matura. Zrób powtórkę materiału z filmikami z YouTube'a

Zbliża się matura. Zrób powtórkę materiału z filmikami z YouTube'a Źródło: facebook.com/MaturaToBzdura

Matura to Bzdura kluczem do sukcesu tegorocznych maturzystów? Czas na ostatnie powtórzenie uczniów przed egzaminem dojrzałości. Popularne filmiki z YouTube'a mogą bawić, a jednocześnie pomóc w powtórce przed maturą.

Matura to Bzdura to jeden z najpopularniejszych i najzabawniejszych kanałów na YouTube w Polsce. Internetowe rozrywkowe show bawi swoich widzów niezmiennie od 2010 roku. Chociaż głównym celem oglądania odcinków jest przede wszystkim dobra zabawa, program ma również dydaktyczne strony.

Właśnie rozpoczyna się matura, najważniejszy dzień w życiu ucznia, nazywany również egzaminem dojrzałości. Trwają ostatnie przygotowania, a przyszli studenci wybierają różne formy powtórek przed egzaminem. W ostatnich latach jedną z nich coraz częściej jest oglądanie filmików Matura to Bzdura.

Matura to bzdura: polski, angielski, matematyka i geografia

Kiedy prawie 10 lat temu trójka studentów z Gdańska opracowywała pomysł utworzenia kanału na YouTube Matura to Bzdura, z pewnością nie spodziewali się tak wielkiego rozgłosu. Głównym zamierzeniem internetowego show miała być dobra zabawa i uśmiech na twarzy widza. Niespodziewanie odcinki programu stały się także idealnym rozwiązaniem dla maturzystów, którzy przygotowują się do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. 

Odcinki Matura to Bzdura są prowadzonego według konkretnego schematu. Prowadzący przemieszczając się po ulicach polskich miast (głównie Warszawy) zaczepiają przypadkowych przechodniów i proponują im kilkominutowe testy sprawdzające wiedzę. Wyrywkowe, z pozoru proste pytania, często sprawiają ogromną trudność odpowiadającym, co skutkuje zabawnymi i najbardziej niespodziewanymi odpowiedziami. Prowadzący zadają pytania z różnych dziedzin. Chociaż zdarza im się sprawdzać wiedzę Polaków z zadań praktycznych, znajomości sportu czy muzyki, zdecydowana większość pytań dotyczy wiedzy szkolnej, zarówno podstawowej, jak i zaawansowanej. Szczególnie te drugie mogą być świetną powtórką dla tegorocznych maturzystów.

Jak na imię miała Łęcka z "Lalki" Bolesława Prusa? Ile wynosi pierwiastek sześcienny z 27? Jaka rzeka przepływa przez Egipt? Jak po angielsku zapytamy "Jak dojdę do centrum handlowego"? To przykłady niektórych pytań, które mogą stanowić bardzo dobre powtórzenie przed tegorocznym egzaminem dojrzałości. Wielu przyszłych studentów, oprócz podstawowych przedmiotów, decyduję się zdawać egzaminy z dodatkowych jak geografia, historia czy biologia. Koniec kwietnia to ostatni czas na powtórzenie przed maturą, a także przyswojenie nowych wiadomości. Wielu absolwentów, którzy maturę mają już za sobą, proponuje, aby ostatnia powtórka była w formie lekkiej i przyjemnej, a nie histerycznego czytania stosu książek. Matura to Bzdura to idealny przykład świetnej powtórki.

Pytania z Matura to Bzdura

Dzięki odcinkom emitowanym na YouTube uczniowie będą mogli przypomnieć sobie autorów oraz fabułę lektur, dowiedzieć się również istotnych wiadomości i ciekawostek z nimi związanych. Podobnie przećwiczenie równań z pierwiastkami, kolejności wykonywania działań, a także podstawowych terminów matematycznych może być kluczem do dobrego wyniku na maturze. Pytań związanych z geografią, chemią, fizyką, historią, językami obcymi czy biologią również jest mnóstwo. To idealna powtórka przed maturą.

Na kilka dni przed maturą uczniowie nie powinni w strachu wyczekiwać egzaminu. Lekka i przyjemna powtórka zabarwiona nutką poczucia humoru może okazać się idealnym rozwiązaniem dla uczniów. Tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia!

Poniżej zamieszczamy filmiki, które mogą pomóc w powtórce przed maturą.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Matura 2019 zagrożona. Nauczyciele wciąż nie dogadali się z rządem
  2. Kiedy egzamin ósmoklasisty 2019? Uczniów zjada stres
  3. Ile trwa egzamin ósmoklasisty? Kilka godzin stresu
  4. Egzamin gimnazjalny - część humanistyczna. Jak przygotować się do egzaminu?
  5. Kiedy egzamin ósmoklasisty z języka obcego?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News