Mazowsze: Matury odwołane! Jest lista szkół

Mazowsze: Matury odwołane! Jest lista szkół Źródło: Pikio.pl

Matura miała rozpocząć się dziś w szkołach w całej Polsce, lecz już teraz wiemy, że dziś do nich może nie dojść. Wszystko przez przerażające informacje, które docierają do nas prosto od zarządzających placówkami oświaty. Już teraz na Mazowszu panuje ogromne zamieszanie, w 4 szkołach ogłoszono alarm bombowy.

Matura zaplanowana była na dzisiejszy dzień. Wszystko wskazywało na to, że dziś o 9.00 uczniowie w całej Polsce zasiądą do egzaminów sprawdzających ich umiejętności z języka polskiego. Teraz wiemy już, że nie wszyscy uczniowie będą mieli dziś okazję zmierzyć się z jednym z najważniejszych testów ich życia. Wszystko przez sytuację, której nie dało się przewidzieć.

Dowiadujemy się, że w kilku szkołach na Mazowszu ogłoszono dziś alarmy bombowe, w związku z czym matura z języka polskiego nie może odbyć się w zaplanowanym terminie. Nie możemy obecnie stwierdzić, czy uda się doprowadzić do rozpoczęcia egzaminu już w najbliższym czasie, jednak możemy być pewni, że cała sytuacja nie wpłynie pozytywnie na żadnego z uczniów.

Matura z języka polskiego nie odbędzie się o czasie

Dziś o 9.00 uczniowie w całej Polsce mieli rozpocząć pisanie matury z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jeszcze przed tą godziną dowiedzieliśmy się jednak, że setki uczniów nie dostaną możliwości sprawdzenia swojej wiedzy w związku z alarmami bombowymi, które pojawiły się w kilku szkołach. Były one na tyle niepokojące, że potrzebna była natychmiastowa interwencja policji

Wszystko przez alarmy bombowe, które ogłoszono w kilku szkołach na terenie Mazowsza. Już teraz mamy potwierdzenie, że ostrzeżenia o możliwym niebezpieczeństwie dotyczą placówek w Nowym Dworze Mazowieckim, Płońsku i Mławie. Niepotwierdzone wiadomości głoszą także o tym, że sytuacja najprawdopodobniej miała miejsce również w jednej z podwarszawskich szkół.

Uczniowie z pewnością nie będą zadowoleni z tej sytuacji. Wielu z nich przez długi czas przygotowywało się do najważniejszego egzaminu w ich dotychczasowej edukacji, cała sytuacja była dla nich wyjątkowo stresująca nawet bez ogłoszenia alarmu bombowego, a teraz do niepewności związanej z samym egzaminem dochodzą również wielkie nerwy dotyczące alarmu.

Matura na Mazowszu została zawieszona

Póki co nie ukazały się wiadomości na temat tego, czy matura odbędzie się jeszcze dziś, jednak wiadomo, że egzaminy zaplanowane na godzinę 9.00 nie odbędą się. Wszystko z powodu interwencji służb, które muszą dokładnie sprawdzić, czy teren zagrożonych szkół rzeczywiście może być objęty zagrożeniem zdrowia i życia uczniów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele wskazuje na to, że już w najbliższych godzinach powinniśmy poznać szczegóły dotyczące zawieszonych egzaminów. Możemy być niemal pewni, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zrobi wszystko, by doszło do nich jak najszybciej, co ma sprawić, że uczniowie będą narażeni na mniejszy stres. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej już JUTRO! To, jakie miała wymagania, zwalą was z nóg! To będzie pogrzeb godny prawdziwej gwiazdy!
  2. Co się dzieje z Ewą Bem? Po śmierci córki wpadła w bezdenną rozpacz. Załamana, zdecydowała się na RADYKALNY krok. Tego nawet jej mąż się nie spodziewał!
  3. Sponsor odcina się od Anny Muchy. Wszystko przez jej obraźliwą wypowiedź
  4. Co robiła Agata Duda nim została pedagogiem? Andrzej Duda wyjawia szczegóły
  5. TVN opublikował koszmarne nagranie z wnętrza płonącego samolotu. Dziesiątki osób zginęły

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News