Co można wnieść na maturę? Przygotuj się zawczasu

Co można wnieść na maturę? Przygotuj się zawczasu Źródło: youtube.com/tkn24pl

Matura: co można wnieść na salę egzaminacyjną? Na maturach panują żelazne reguły dotyczące wnoszonych przedmiotów i wszyscy muszą się do nich stosować. Dlatego, niestety, zrobienie sobie selfie z arkuszem maturalnym nie będzie możliwe. Czy tylko telefony muszą pozostać w szatniach?

Matura: co można wnieść na egzamin? Komisje egzaminacyjne bardzo pilnują tego, żeby każdy uczeń podchodził do matury na tych samych zasadach - a co za tym idzie bez dodatkowych, nie do końca legalnych pomocy. Co w takim razie powinniśmy wrzucić do kieszeni garnituru lub torebki? Podpowiadamy jakie przyrządy będą nam potrzebne.

Matura - jak się ubrać na egzamin dojrzałości?

Matura jest najważniejszym egzaminem, do którego podejść musi każdy uczeń. Dlatego należy pamiętać, aby strój odzwierciedlał tę okazję. Najlepiej celować w tradycyjny ubiór maturalny - garnitur dla mężczyzny, ciemna spódnica i biała koszula dla kobiety. Oczywiście możemy spróbować czegoś trochę bardziej szalonego - oczywiście szalonego jak na modę maturalną.

Dla panów białą koszula wcale nie jest już koniecznością, na nieobowiązkowe matury można też założyć bardziej luźny fason garnituru, ewentualnie zrezygnować z marynarki. Panie często zakładają sukienki - i jednokolorowe, i w stonowane wzory. Coraz popularniejsze są także damskie garnitury, ewentualnie koszule ze spodniami. Ważne jest, aby swój ubiór i dodatki, takie jak makijaż i biżuteria, dostosować do powagi okazji.

Matura - ile lat można zdawać?

Wiele osób chce podchodzić do matury po latach. Nieraz starają się dostać na wymarzone studia, nieraz potrzebny im pewien wynik do pracy, czy dla własnej satysfakcji. Często jednak pojawia się pytanie czy w ogóle mogą ponownie podejść do tego egzaminu? Okazuje się, że w praktyce nia ma limitu lat po których można zdawać maturę. Jeżeli jeden z egzaminów się obleje, poprawienie go jest rzeczywiście możliwe tylko przez następne pięć lat. Ale zdawanie nowych egzaminów, czy poprawianie wyników zdanych matur - to wszystko jest dostępne bez ograniczeń.

Matura: co można wnieść na salę i co trzeba ze sobą zabrać?

Przedmioty, które możemy wnieść na salę egzaminacyjną są objęte ścisłymi regulacjami przez CKE. Dlatego, niestety, nie będzie możliwe wniesienie tradycyjnego słonika na szczęście, czy misia od rodziców. Również telefony i wszystkie inne urządzenia elektroniczne muszą zostać w szatni. A zatem matura - co zabrać?

Rzeczami, które będą nam potrzebne na każdym egzamin, są tylko czarny długopis lub pióro i dokument tożsamości. Niektóre przedmioty mają dodatkowe wymagania. Na egzamin z matematyki możemy wnieść też linijkę i cyrkiel, zaś na egzaminy z chemii, biologii i fizyki tylko linijkę. Dodatkowo, na salach na wielu egzaminach nasza szkołą musi nam zapewnić dodatkowe przyrządy i pomoce, takie jak: słowniki na egzaminach językowych, atlasy historyczne na historii i łacinie, czy odtwarzacze CD ze słuchawkami na egzaminie z historii muzyki. O dokładne wytyczne dotyczące wymaganych rzeczy na egzamin zawsze warto spytać wychowawców!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. O której matura z angielskiego? Sprawdź przed egzaminem
  2. O której zaczyna się matura z matematyki? Ile trwa egzamin?
  3. Jak przygotować się do matury ustnej z polskiego? Zrób sobie powtórkę jeszcze raz
  4. Matura z matematyki - ile trwa? Arkusze i odpowiedzi z dawniejszych egzaminów
  5. Zbliża się matura. Zrób powtórkę materiału z filmikami z YouTube'a
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News