Matura 2020 - Dariusz Piontkowski o szczegółach
youtube.com Kancelaria Premiera
Monika Majko - 19 Maja 2020

Piontkowski opowiedział, jak będzie wyglądać matura 2020. Obowiązują nowe zasady

Matura 2020 została przesunięta ze względu na pandemię koronawirusa, egzaminy odbędą się również na innych zasadach niż dotychczas. Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował o wprowadzonych wytycznych dotyczących tegorocznych egzaminów maturalnych.

Matura 2020 odbędzie się w zmienionej formie, o szczegółach poinformował Polaków minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Pierwsze egzaminy zostaną przeprowadzone 8 czerwca, na salach będą obowiązywać uczniów surowe zasady bezpieczeństwa.

Matura 2020 - Dariusz Piontkowski przekazał szczegółowe informacje o formie tegorocznych egzaminów

Tegoroczne egzaminy maturalne odbędą się w późniejszym terminie ze względu na pandemię koronawirusa, która pojawiła się również na terenie naszego kraju. Polski rząd poinformował, że w tym roku testy zostaną przeprowadzone z pominięciem egzaminów ustnych w terminie od 8 do 29 czerwca.

Pies i dzieckoMałe dziecko zbliżyło się do wielkiego psa. Reakcja pupila była jedyna w swoim rodzaju, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski opowiedział o tym, jak w tym roku wyglądać będzie egzamin maturalny. Uczniowie będą musieli podporządkować się surowym zasadom bezpieczeństwa, obowiązującym aktualnie na terenie naszego kraju.

- Na pewno muszą mieć zasłonę ust i nosa. W środku mogą znajdować się w odległości 1,5 metra od siebie. Rozumiemy, że z racji tej odległości zespół nadzorujący może wynosić dwie osoby - przekazał minister.

Matura 2020 odbędzie się w terminie od 8 do 29 czerwca

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Psy i koty12 zdjęć pokazujących, jak koty rządzą psami. Ciężko powstrzymać śmiech, nr 4 i 6 bawią do łezCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski przekazał również informacje o terminach wyników oraz składania dokumentów. Przypomniał również, że od 25 maja w szkołach będą mogły być przeprowadzane konsultacje indywidualne lub w małych grupach dla uczniów, którzy przygotowują się do egzaminu. Od 1 czerwca ze spotkań z nauczycielami będą mogli skorzystać również uczniowie, którzy nie są tegorocznymi maturzystami.

- Wyniki tegorocznych matur mają być dostarczone do 11 sierpnia. Poprawki do egzaminu maturalnego będą odbywały się we wrześniu. Ci, poprawiający swoje wyniki, dostaną je znacznie później, bo dopiero 30 września - poinformował Dariusz Piontkowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Badania potwierdziły rzecz, której najbardziej obawiali się lekarze. Chodzi o COVID-19

2. Z ostatniej chwili: Wiemy, kiedy odbędą się matury i egzaminy. Szef MEN potwierdził datę

W tym roku przesunięte zostały również terminy egzaminów ośmioklasisty oraz zawodowych. Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej napiszą testy w dniach 16-18 czerwca, natomiast tegoroczne egzaminy zawodowe odbędą się w terminie od 17 do 28 czerwca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski przekazał kluczowe informacje. Poważne zmiany już od 15 czerwca
  2. Mama Roberta Lewandowskiego opowiedziała całą prawdę o śmierci męża. Po latach poznaliśmy druzgocące szczegóły
  3. Nieprawdopodobne informacje o wnuku Magdy Gessler. Syn restauratorki zdradził rodzinną tajemnicę
  4. Daniel Olbrychski zabrał syna na spotkanie z Janem Pawłem II. Wkrótce stała się niebywała rzecz
  5. Dramatyczne poszukiwania dwóch młodych mężczyzn na Zalewie Szczecińskim. Służby pracują już drugi dzień
  6. Biedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszego

Mama, w wyniku tragedii, straciła dwie córeczkiMama mogła tylko patrzeć, jak jej 3-letnie córeczki umierają. Niewyobrażalna tragedia wstrząsnęła całą miejscowościąCzytaj dalej

źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News