Matura przesunięta z powodu koronawirusa? Jest stanowisko

Matura przesunięta z powodu koronawirusa? Jest stanowisko Źródło: pxhere

Matura 2020 to dla wielu uczniów obecnie temat numer jeden. Obawiają się oni o stopień swojego przygotowania w związku z zawieszeniem zajęć, jednak głównym pytaniem jest czy matura odbędzie się w wyznaczonym wcześniej terminie.

Matura 2020 stanęła pod znakiem zapytania? W wywiadzie udzielonym WP minister edukacji poinformował, jakie są plany w stosunku do egzaminu dojrzałości w związku z obecną sytuacją w szkołach.

Matura 2020 będzie wyjątkowa

Matura 2020 miała być dla wielu szansą na dostanie się do prestiżowych uczelni na całym świecie, jednak w związku z epidemią koronawirusa pojawiło się wiele pytań dotyczących tego, czy egzamin odbędzie się w wyznaczonym wcześniej terminie. Dodatkowo maturzyści boją się, że w związku z zawieszeniem lekcji w szkołach, mogą nie zdążyć przygotować się w wystarczająco dobrze i nie osiągnął tak dobrych wyników, które pozwolą im zdawać na wymarzone kierunki, a przez to stracą rok nauki. Minister uchylił rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o ewentualne scenariusze dalszych działań. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Powstała specjalna ustawa

Nie tylko matury, ale także termin egzaminu ośmioklasisty jest obecnie strapieniem wielu uczniów oraz ich rodziców. Minister Dariusz Piontkowski w udzielonym wywiadzie poinformował, że podjęto już stosowne kroki, aby jak najlepiej przygotować się na zaistniałą sytuację. Wprowadzono specjalną ustawę, która pomaga lepiej reagować państwu w momencie sytuacji nadzwyczajnej. Dzięki niej minister edukacji zyskał szczególne prawa i może w tym momencie ingerować w organizację roku szkolnego oraz sposobu, w jaki prowadzone są zajęcia. Z nowych prawach skorzystano niemalże od razu i zawieszono lekcje oraz zajęcia we wszystkich szkołach oraz uczelniach.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy oglądali jego dzieła. Niestety, zmarł na koronawirusa

2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała nagranie

Możliwe, że zostaną podjęte następne kroki

Matura 2020, jeśli sytuacja się nie zmieni, może zostać przełożona na późniejszy termin. Ustawa daje ministrowi takie prawo, jednak na razie nie wiadomo, czy z niego skorzysta z racji dynamicznie rozwijającej się sytuacji. Istnieje możliwość, że wszystkie egzaminy zostaną przełożone, jeśli uczniowie zmuszeni będą w dalszym ciągu pozostać w domach, a zajęcia prowadzone będą zdalnie. Wynikiem takiej decyzji będzie także przesuniecie terminów oraz harmonogramów rekrutacji na uczelnie wyższe. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Walka z koronawirusem trwa. W Polsce pojawiają się pierwsi wyleczeni
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Nieoficjalne: w poniedziałek ruszają testy kliniczne szczepionki na koronawirusa. Już jest pierwszy uczestnik
  4. Obsługiwała jeden z największych koncertów w Dzień Kobiet, mając koronawirusa. Uczestnicy pilnie poszukiwani
  5. 28-letni Polak pokonał koronawirusa? Najnowsze ustalenia mediów o jego leczeniu
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

Źródło: WP Wiadomości

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News