Jest oficjalne stanowisko Andrzeja Dudy ws. matur 2020. Rodzice i uczniowie będą wściekli

Jest oficjalne stanowisko Andrzeja Dudy ws. matur 2020. Rodzice i uczniowie będą wściekli Źródło: youtube.com TVP Info

Jak będzie wyglądała matura 2020? Pojawiło się oficjalne stanowisko Andrzeja Dudy i raczej nie wszystkim się ono spodoba.

Matura 2020 zbliża się wielkimi krokami. Szkoły wciąż pozostają zamknięcie, a przyszli absolwenci od kilku tygodni martwią się swoim losem na egzaminach. Długo nie było pewne, jak przebiegną testy maturzystów, a przede wszystkim, czy w ogóle się odbędą. Z dnia na dzień sytuacja wywołana epidemią zagęszcza się coraz bardziej, co budziło jeszcze więcej wątpliwości w opinii publicznej. W końcu pojawiło się oficjalne stanowisko prezydenta RP, z którego rodzice i uczniowie raczej nie będą do końca zadowoleni. 

Jak będzie wyglądać matura 2020? Andrzej Duda oficjalnie zabrał głos 

Gdy 12 marca zadecydowano za zamknięciu placówek edukacyjnych na okres 2 tygodni, wszyscy byli wręcz przekonani, że po krótkiej "przerwie" wrócimy do normalności, a świat znów zacznie toczyć się własnym tempem. Niestety, tak się nie stało i wiele wskazuje na to, że nie stanie się to w najbliższym czasie. Jeszcze nim upłynęły 2 pierwsze tygodnie Andrzej Duda zadecydował o wydłużeniu tego okresu do świąt Wielkanocnych. Oznacza to, że już 14 kwietnia uczniowie i nauczyciele powinni wrócić do swoich zajęć, jednakże pogarszająca się sytuacja wywołana epidemią koronawirusem jasno nasuwa twierdzenie, że i tym razem oczekiwana miną się z rzeczywistością.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przyszli absolwenci, którzy już na początku maja mieli zasiąść do swojego pierwszego testu maturalnego, nieustannie zadają sobie pytanie, czy będzie im dane przystąpić do egzaminów. Dotychczas nie pojawiła się jasna odpowiedź, a jak przyznał sam Andrzej Duda, on również ma nadzieję, że decyzja w tej sprawie zapadnie jak najszybciej. Decydujący głos należy do ministra Łukasza Szumowskiego. Prezydent nie ukrywa, że istnieje duże prawdopodobieństwo przesunięcia matur, jednocześnie zaś podkreśla, że niewątpliwie odbędą się one w tym roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zapowiada się kolejny smutny dzień dla Polaków. MZ właśnie podało przygnębiające informacje

2. Znamy decyzję ws. terminu powrotu do szkół. Premier i minister ogłoszą nowe zalecenia

- Wiem, że państwo - młodzież, bardzo się niepokoicie, wiem, że to jest stresujące dla tegorocznych maturzystów i dla ich rodziców, jest mi strasznie przykro z tego powodu, że jest taka sytuacja. (...) Chcemy w jak największym stopniu ochronić społeczeństwo, młodzież. Bardzo proszę o zrozumienie i cierpliwe oczekiwanie na podjęcie decyzji, choć wiem, że jest państwu bardzo ciężko. Mam nadzieję, że decyzje będą jak najszybciej. Nie sądzę, żeby mogło dojść do odwołania egzaminów maturalnych w tym roku. Należy liczyć się z tym, że matury będą przesunięte, jeżeli taka będzie decyzja ministra zdrowia i ekspertów (...) Matury na pewno się odbędą, pytanie tylko kiedy - mówił Andrzej Duda cytowany przez Super Express. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy długotrwałe oglądanie telewizji ma negatywny wpływ na wzrok? Eksperci tłumaczą
  2. Nie żyje legenda ligi hiszpańskiej i europejskich pucharów. Kolejna ofiara epidemii?
  3. Banknoty przenoszą koronawirusa? WHO wydało oficjalne stanowisko
  4. Spełniła największe marzenie umierającego ukochanego. Odszedł 7 godzin później, ich ostatnie zdjęcie wyciska wszystkie łzy
  5. Minister zdrowia wypowiedział się nt. wyborów. Wielu przeciera oczy ze zdumienia
  6. Jak zawrotnie szybko wyhodować szczypiorek na parapecie? Wyjawiamy sekretny sposób

Źródło: super express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News