Matura 2020, minister potwierdził zmianę
youtube.com Kancelaria Premiera
Weronika Wasiak - 2 Czerwca 2020

Sytuacja bez precedensu. Minister potwierdził zmianę dot. matury

Matura 2020 coraz bliżej. Tymczasem media obiegły bardzo ważne dla wszystkich uczniów informacje dotyczące egzaminów. Minister Edukacji oficjalnie przekazał wieści. Warto przeczytać i wiedzieć.

Matura 2020 długo znajdowała się pod znakiem zapytania. Nikt nie mógł bowiem przewidzieć, że z końcem zimy i początkiem wiosny na świat spadnie epidemia koronawirusa, która pokrzyżuje wiele planów na całym świecie. Po kilku tygodniach walki z pandemią rząd ustalił, że egzaminy jednak odbędą się jeszcze w tym roku. Niedługo później zapadła kolejna decyzja.

Piotr Żyła, synMedia rozpisują się o synku Piotra Żyły. Pojawiły się zdjęcia, które wszystko potwierdzająCzytaj dalej

Matura 2020 coraz bliżej. Minister potwierdził ważną zmianę

Od niedawna oficjalnie wiadomo, że egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, a uczniowie w pierwszej kolejności przystąpią do pisemnego testu z języka polskiego, tak jak to było w poprzednich latach. Tego samego dnia maturzyści zasiądą również do pisemnego polskiego rozszerzonego. 9 czerwca odbędzie się egzamin z matematyki, 10 czerwca - język angielski, podstawa i rozszerzenie. Na kolejne dni przypadają poszczególne przedmioty oraz języki, które zdecydowali się zdawać uczniowie. Koniec matur został zaplanowany na 29 czerwca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zdjęcia ślubne panna młodaMężczyzna opublikował zdjęcie ze ślubu. Wiele osób nie dowierzało, kiedy ujrzało, jak wygląda panna młodaCzytaj dalej

Tymczasem jak donosi portal Warszawa w pigułce, Ministerstwo Edukacji doskonale zdaje sobie sprawę z wyjątkowego przebiegu tegorocznych egzaminów, chociażby z uwagi na konieczność zastosowania wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jak poinformował minister Dariusz Piontkowski, rząd jest również świadom losowych przypadków, przez które uczniowie nie będą w stanie dotrzeć na egzamin.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd podjął decyzję, nie ma już odwrotu. Wielka zmiana już od 6 czerwca

2. Najgorsze znaki zodiaku w historii. Lepiej trzymać się od nich z daleka, są mistrzami manipulacji

Z uwagi na niesprzyjające okoliczności podjęto decyzję o wyznaczeniu drugiego terminu, w którym do testów będą mogli zasiąść wszyscy ci, którzy w pierwszym terminie, np. byli chorzy lub przebywali na kwarantannie. Z informacji przekazywanych przez portal Warszawa w pigułce wynika, że ME wstępnie rozważa lipiec, jako miesiąc drugiej tury egzaminów, jednak wszystko zależy od rozwijającej się sytuacji epidemicznej w kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  2. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  3. Wydarzyło się najsmutniejsze. Po ciężkiej walce zmarł Piotr Rocki
  4. Koledzy rzucili mu wyzwanie, wypił litr popularnego produktu. Od razu dostał drgawek, 19-latek walczy o życie
  5. Przechodzili małżeński kryzys, odbijało się w sypialni. Mąż postanowił się zemścić, wszystko wrzucił do sieci
  6. Pani Dorota podjęła cudowną decyzję dla ciebie i wszystkich. Zaprasza każdego, otworzyła pole truskawek

Jacek Zejdler nie żyjePolacy go uwielbiali, wróżono mu wielką karierę. Nagła, tajemnicza śmierć aktora do dziś budzi pytaniaCzytaj dalej

Źródło: Warszawa w pigułce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News