Matura 2019 zagrożona. Nauczyciele wciąż nie dogadali się z rządem

Matura 2019 zagrożona. Nauczyciele wciąż nie dogadali się z rządem Źródło: YouTube - Onet News

Matura 2019 wciąż jest zagrożona w związku ze strajkiem nauczycieli, którzy nie chcą zgodzić się na powrót do pracy na obecnych warunkach. Nie wiadomo, czy w tym roku uczniom uda się podejść do egzaminu dojrzałości. Słowa strajkujących nie dodają optymizmu.

Matura 2019 wciąż nie została zatwierdzona jako egzamin, który z pewnością odbędzie się w tym roku. Wszystko przez strajk nauczycieli, którzy wciąż nie chcą wrócić do pracy bez spełnienia ich warunków. Dziś sytuacja mogła się zmienić, jednak wygląda na to, że do niczego takiego w najbliższym czasie nie dojdzie. Sprawa robi się coraz bardziej poważna i jeżeli nic się nie zmieni, to egzamin dojrzałości może nie odbyć się wcale. 

Dziś doszło do kolejnych rozmów przedstawicieli rządu z nauczycielami. Politycy postawili sprawę jasno, pokazując, że bardzo zależy im na dojściu do kompromisu. Pomimo kilku godzin negocjacji, wciąż nie udało się niczego zmienić. W związku z tym, patowa sytuacja trwa nadal i nie zapowiada się na to, by w najbliższych dniach miało dojść do porozumienia w tej sprawie. 

Matura 2019 może się nie odbyć

Długo czekaliśmy na to, aż potwierdzone zostanie przeprowadzenie egzaminu gimnazjalnego. Ostatecznie, pomimo wielu trudności, udało się doprowadzić go do skutku, podobnie jak egzamin ósmoklasisty. Nauczyciele z całej Polski narzekali jednak, że mieli spore problemy z kompletowaniem poszczególnych komisji, w związku z czym niejednokrotnie musiały pomagać im zakonnice lub księża.

Nie oznacza to jednak, że egzaminy maturalne są w tym roku pewne. Niewykluczone, że nauczyciele zdecydują się na inną formę strajku i zbojkotują egzamin, przez co ten nie odbędzie się. Spowodowałoby to wielkie zmiany w systemie szkolnictwa na terenie naszego kraju. Gdyby egzamin maturalny został zablokowany, to z pewnością większość osób byłaby zmuszona na powtórzenie roku. 

Nawet, jeżeli nie byłoby takiego obowiązku, to większość i tak najpewniej by się na niego zdecydowała w obawie przed niezaliczeniem matury. W konsekwencji tej decyzji w przyszłym roku szkolnym klasy maturalne byłyby znacznie liczniejsze, co nie musi być korzystne dla szkół.

Matura 2019 stoi pod znakiem zapytania

Nie mamy pewności, czy maturę uda się przeprowadzić. Dziś odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli nauczycieli i rządu. Nie doszło na nim do choćby najmniejszego porozumienia lub kompromisu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sławomir Wittkowicz, który reprezentował nauczycieli na rozmowie z rządem, mówił głośno, że liczył na refleksję polityków i próbę załagodzenia sytuacji. W tym momencie niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że problem jest poważny, jednak w najbliższych dniach z pewnością o tegorocznych maturach zrobi się bardzo głośno.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety lepiły się do Zbigniewa Wodeckiego jak muchy! Ale to właśnie ona była jego największą miłością
  2. Cała prawda o mężu Magdy Gessler! Opadnie wam szczęka, jak dowiecie się, gdzie mieszka!
  3. Katarzyna Dowbor nie wytrzymała. Ujawnia prawdę o programie "Nasz nowy dom"
  4. To będzie przełom ws. strajku nauczycieli? Agata Duda wzięła sprawy w swoje ręce
  5. Szczęka opada do samej ziemi. Zdjęcie wyzwolonej z ubrań pupy Małgorzaty Rozenek skomentował jej mąż
  6. Partner Przybylskiej wyszedł z aresztu i przerywa milczenie. Ujawnia, jak było NAPRAWDĘ, jesteśmy w szoku

źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News