Mateusz Morawiecki weźmie udział w pilnym spotkaniu
Pikio.pl
Agata Jaroszewska - 1 Września 2020

Sytuacja jest fatalna. Polska właśnie zwołała sztab kryzysowy, trwa walka z czasem

Mateusz Morawiecki weźmie dziś udział w pilnym spotkaniu. Zdecydowano się na powołanie sztabu kryzysowego, a powód jest naprawdę poważny. Dotyczy milionów Polaków i obecnie liczy się naprawdę każda sekunda. Premier spotka się z ekspertami i będzie szukał najlepszego z możliwych rozwiązań dla zaistniałej sytuacji.

Mateusz Morawiecki nie trafił na czasy łatwe do rządzenia. Polska, jak i cały świat, zmaga się z pandemią koronawirusa. Nie znaczy to jednak, iż inne problemy przestają istnieć. Poinformowano właśnie o zwołaniu sztabu kryzysowego, w związku z problemem jaki dotyka milionów Polaków.

Michał Wiśniewski jest choryMichał Wiśniewski wyniszczany przez ciężką chorobę. Walczy już tylko dla rodzinyCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki o 12 weźmie udział w spotkaniu sztabu kryzysowego

Mateusz Morawiecki, jako prezes Rady Ministrów weźmie udział w zwołanym przed kilkoma chwilami spotkaniu sztabu kryzysowego. Sytuacja jest naprawdę poważna i konieczne było ostrzeżenie sporej grupy Polaków przed zagrożeniem. Rządzący pochylą się nad sprawą awarii w Zakładzie Oczyszczalni Ścieków Czajka.

Do Wisły trafiają ścieki i możliwe, iż Mateusz Morawiecki wraz z ekspertami znajdą sposób na ograniczenie skali katastrofy. O tym, iż sztab kryzysowy zbierze się o godzinie 12 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował Michał Dworczyk na swoim Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiele osób kocha koty, właściciele muszą poznać najnowsze ustaleniaMacie w domu kota? IBW ostrzega i wyjaśniaCzytaj dalej

Wcześniej ostrzeżenie o niebezpieczeństwie dostało wielu Polaków

Awaria oczyszczalni Czajka to obecnie główne zmartwienie Rafała Trzaskowskiego. Włodarz Warszawy ma niemały orzech do zgryzienia, a walka o usuniecie awarii ciągle trwa. Niestety każda minuta sprawia, że do Wisły trafiają kolejne odpady, a prowadzenie prac nie należy do najłatwiejszych, przez co czas naprawy awarii ciągle się wydłuża.

Wczoraj Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował się na ogłoszenie ostrzeżenia poruszającego ten problem. Nie tylko informacja na stronie GIS pokazuje z jak wielkim problem zmaga się obecnie stołeczny ratusz. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa również wysłała alert informujący o niebezpieczeństwie związanym z ewentualnym spożyciem wody. Mateusz Morawiecki pochyli się dziś nad tym problemem i postara się, wraz z ekspertami, znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Sytuacja nie należy do najłatwiejszych.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczne wieści na początek roku szkolnego. Są ranne dzieci, służby robią, co mogą

2. Widząc stan 5-latka lekarz nie mógł powstrzymać łez. Dziecko doświadczyło niewyobrażalnego cierpienia

3. Właśnie zapadła nieodwracalna decyzja. Wszyscy wstrzymali oddech, zaskakujące ustalenia

Szef Kancelarii Premiera potwierdza, że Mateusz Morawiecki zajmie się sprawą Czajki

Nie wiadomo jeszcze czy sztab kryzysowy, w którym o 12 udział weźmie Mateusz Morawiecki, podejmie jakieś konkretne kroki, czy będzie jedynie dywagował nad najlepszymi rozwiązaniami, lub ewentualnymi skutkami z jakimi borykać się będziemy po awarii oczyszczalni ścieków. Na dalsze informacje z tym związane trzeba poczekać do czasu zakończenia spotkania u premiera.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd podjął decyzje w nocy. Polacy mają kategoryczny zakaz do 15 września
  2. Niebywałe sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Żałobnicy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Parafianie zamarli, gdy zobaczyli co można kupić na odpuście. Zdjęcie tylko dla dorosłych
  4. Premier podjął decyzję. Przymusowa kwarantanna dla Polaków na nowych zasadach jest już przesądzona
  5. "Nasz nowy dom" zagrożony? Już jutro Polsat wyemituje 200 odcinek, ale sukcesu Katarzynie Dowbor pozazdrościł TVN

Ślub - panna młoda7 godzin po ślubie panna młoda usłyszała wstrząsające słowa. Nie mogła przestać płakaćCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News