Wielu celebrytów angażuje się w akcje charytatywne. Wśród nich był między innymi Matt Damon, który głośno deklarował pomoc psom zjadanym w Chinach. Niestety dla czworonogów skończyło się to tragicznie. Teraz aktor oskarżany jest o promowanie własnej osoby kosztem zwierząt. Opowiadał, że ryzykował życiem dla psów, a tak naprawdę nie otrzymały realnej pomocy i umarły. 

Matt Damon, Pamela Anderson i Joaquin Phoenix wystąpili w poruszającym filmie. Apelowali w nim o zaprzestanie organizowania targów w Chinach, na których zabijane są psy i sprzedawane na mięso.

Pomysłodawcą zaangażowania gwiazd był Marc Ching, obrońca praw zwierząt. Prywatnie prowadzi restauracje dla psów w Los Aneles oraz firme produkującą karmę dla zwierząt. Jednym z jego klientów był Matt Damon, który od roku podróżuje do Azji, aby ratować zwierzęta. Aktor wielokrotnie opowiadał, że ryzykował życiem dla psów, był bity i grożono mu bronią z tego powodu. Zalewa go jednak krytyka oraz oskarżenia o puste słowa i promowanie własnej osoby zamiast realnego działania.

Śledztwo dziennikarzy Daily Mail wykazało, iż akcja zakończyła się kompletnym fiaskiem. Te psy, które uratowano przed męczarniami w klatkach i gotowaniem żywcem, umierały nie otrzymując należytej pomocy. Okazało się, że zwierzęta trafiały do buddyjskich sanktuariów, gdzie zgodnie z religijnymi przekonaniami nie były leczone, ponieważ to natura powinna decydować o ich losie.

Zaskoczenia nie kryją także wolontariusze, dla których sprawa przybrała nieoczekiwany obrót.

– Myśleliśmy, że psy ocalone z targu zyskają bezpieczne schronienie. Zamiast tego setki z nich zginęły w sanktuarium, bo nie otrzymały należytej opieki – skomentowała jedna z wolontariuszek.

https://youtu.be/NbwbD8JcJgY

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło :dailymail.co.uk

...

Zobacz również