pjimage (14)
fot. Facebook/Sara Guidry
Wiadomości Pikio - 23 Maja 2017

Matka wyjęła z dziąseł dziecka 32 paznokcie. Wstrząsający film obejrzano już 12 milionów razy (VIDEO)

Internauci nie dowierzali, oglądając film, na którym kobieta wyjmuje swojemu dziecku paznokcie z dziąseł. Nagranie jest wstrząsające i zdecydowanie zniechęca do niezdrowych nawyków.

Chłopiec, którego widać na filmie, długo i natrętnie obgryzał paznokcie. Przez ten nawyk doprowadził swoje dziąsła do stanu, w którym jego matka musiała wyjmować mu paznokcie pęsetą. Kobieta zauważyła, że chłopiec ma coś białego na dziąsłach. Sięgnęła więc po pęsetę i próbowała to usunąć. Nie spodziewała się, że wyjmie swojemu synowi aż 27 paznokci z kieszonek między dziąsłami. - Spojrzałam w usta syna i zobaczyłam coś białego w jego dziąsłach. Chwyciłam pęsetę i delikatnie wyciągnęłam to, co się tam przebijało. Okazało się, że to paznokieć! Szukałam dalej, w następnym punkcie było ich, aż… 27! Stomatolog, z którym się konsultowałam nigdy nie widział niczego takiego. Kale długo obgryzał paznokcie i "bawił" się nimi w ustach. Paznokcie prawdopodobnie penetrowały dziąsła i dostawały się w kieszonki "między" zębami mlecznymi a stałymi. Nie pozwólcie Waszym dzieciom na obgryzanie paznokci! - napisała Sara Guidry. Film, który opublikowała kobieta, został udostępniony paręset tysięcy razy. Internautom trudno było uwierzyć w jego autentyczność. Tego typu przypadki nie są częste, ale jak widać, możliwe. - Parafunkcja (czyli notoryczne, świadome lub nieświadome np. obgryzanie ołówków, paznokci, wysuwanie lub cofanie żuchwy itp.), jaką jest w tym przypadku obgryzanie paznokci, musiała być bardzo intensywna, by mogła prowadzić do takich konsekwencji. To wyjątkowa sytuacja - tłumaczył portalowi Mamadu.pl lek. stom. Zbigniew Opałczyński.

  Opublikowany przez Sara Guidry na 16 maja 2017
  Opublikowany przez Sara Guidry na 16 maja 2017
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News