Piotr Wielgucki, piszący pod pseudonimem Matka Kurka, o rzekomych nieprawidłowościach w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy po raz kolejny przegrał z Jurkiem Owsiakiem. 

Chodzi o tekst, w którym Matka Kurka zarzuca Owsiakowi wykorzystywanie zebranych przez WOŚP pieniędzy na cele prywatne. Według Wielguckiego Owsiak miał je wykorzystać m.in. do prywatnego wyjazdu do Nowego Jorku w maju 2015 roku.

Legnicki sąd uznał, że Wielgucki naruszył dobra osobiste Jerzego Owsiaka wypisując niepodparte żadnymi wiarygodnymi dowodami kłamstwa i wydał wyrok, według którego Matka Kurka ma publicznie przeprosić Jurka Owsiaka oraz usunąć ze swojej strony szkalujący go tekst.

Sam bloger oświadczył, że spodziewał się surowszego wyroku i zapowiada dalsze działania mające – jak przekonuje – ujawnić rzekome nieprawidłowości zachodzące w organizacjach charytatywnych Owsiaka.

Wyrok legnickiego sądu nie jest prawomocny.

To już druga przegrana Wielguckiego z Owsiakiem. Wcześniej sąd uznał, że Matka Kurka znieważył Owsiaka na swoim blogu i skazał go na 5 tysięcy złotych grzywny.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: newsweek