Matka miała 3 promile alkoholu we krwi. W wózku płakała 2-letnia córeczka

Matka miała 3 promile alkoholu we krwi. W wózku płakała 2-letnia córeczka Źródło: unsplash.com/Alexey Shikov

Każda matka powinna dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Aby to było możliwe, muszą być w pełni świadome swoich czynów. Z trzema promilami alkoholu we krwi sprawowanie odpowiedniej władzy rodzicielskiej jest absolutnie niemożliwe, dlatego ta historia jest szczególnie szokująca.

Matka powinna zawsze dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Uwagi wymagają zwłaszcza małe pociechy, które nie są w stanie samodzielnie o siebie zadbać. Ta kobieta wiozła w wózku 2-letnią dziewczynkę, która płakała wniebogłosy, a mimo to ta ignorowała jej szloch. Wszystko przez to, że była zwyczajnie pijana.

Matka popisała się skrajną nieodpowiedzialnością

Do zdarzenia doszło we Wrocławiu. W śródmieściu uwagę policji zwróciła zataczająca się kobieta, która usiłowała pchać wózek z małym dzieckiem. Wyraźnie sprawiało jej to trudność, dlatego funkcjonariusze postanowili odszukać 37-latkę. Szczególnie podejrzane było to, że ta nie reagowała na płacz córeczki. 

- 37-latka, którą zauważyli policjanci wyglądała na osobę mocną nietrzeźwą. Obok niej, w wózku znajdowało się zapłakane dziecko. Badanie wykazało, że w organizmie kobieta ma ponad trzy promile alkoholu - powiedział rzecznik policji z Wrocławia, Łukasz Dutkowiak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mundurowi postanowili natychmiast zabrać dziewczynkę do kogoś innego, kto mógłby się nią zająć zanim matka wytrzeźwieje. Kobieta powiedziała, że niedaleko mieszka ojciec dziecka. Policjanci postanowili sprawdzić, czy z nim 2-latka będzie bezpieczna, jednak okazało się, że mężczyzna również jest pijany.

Rodzice mogą zostać surowo ukarani

Żaden z rodziców nie mógł właściwie zaopiekować się dziewczynką. Funkcjonariusze musieli podjąć decyzje o umieszczeniu jej w izbie dziecka, gdzie jej nie zagrażało jej żadne niebezpieczeństwo. 

- Z uwagi na bezpieczeństwo dziecka decyzja mogła być tylko jedna. Dwulatka trafiła pod opiekę pracowników izby dziecka - poinformował Dutkowiak.

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Nie żyje 30-letnia piosenkarka. Zginęła w straszliwym wypadku, osierociła malutką córkę

Przypadek będzie dokładny zbadany, aby wykazać, czy podobne sytuacje miały miejsce w przeszłości. Ponadto, jeśli materiał dowody wskaże na narażenie dziecka na utratę zdrowia lub życia, rodzicom grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zapewniają, że będą ustalać wszystkie okoliczności, aby zapewnić dziecku bezpieczną przyszłość.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Gwiazdor TVP przeżył śmierć kliniczną. Przerażające, zdradził, co zobaczył po tamtej stronie
  3. Panna młoda w kluczowej chwili ślubu wyszeptała do ukochanego ohydne słowa. Nie wiedziała, że ma ukryty mikrofon
  4. Kobieta zabiła 8 szczeniąt na oczach psiej matki. W ten sposób chciała dać jej "ważną" nauczkę
  5. Mały syn powiedział mamie, że chce umrzeć. Zorganizowała dla niego akcją na niebywałą skalę

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News