Kazała córce uklęknąć i potrzymać kartkę. Następnie chwyciła za telefon, porażające sceny

Kazała córce uklęknąć i potrzymać kartkę. Następnie chwyciła za telefon, porażające sceny Źródło: Unsplash Caleb Woods

Matka z Londynu nie spodziewała się zapewne tak ostrej reakcji na wrzucone przez siebie zdjęcie. Kazała córce uklęknąć i potrzymać kartkę, następnie chwyciła za telefon i zrobiła jej fotografię, którą podzieliła się między innymi na Twitterze. Teraz musi stawić czoło złości internautów oraz poważnie zrewidować swoje poglądy. W przypadku tej historii potwierdzenie znajduje powiedzenie, iż dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.

Matka usłyszała pod swoim adresem wiele ciężkich słów i na pewno przy następnym zdjęciu wrzuconym do sieci zastanowi się dwa razy. Najważniejsze w tej sprawie jest jednak zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób potraktowała ona swoją córeczkę, mogła nie mieć świadomości, iż robi dziecku krzywdę.

Matka kazała klęknąć jej z kartką w progu

Matka pięknej małej blondynki wręczyła jej kartkę z napisem i kazała uklęknąć w progu ich wspólnego domu. Na kartce było napisane "privileged" i strzałka wskazywała na dziewczynkę. Oprócz określenia swojej córki jako "uprzywilejowanej" matka postanowiła na kartce dołączyć trendujący ostatnimi czasy hashtag #blacklivesmatter. I chociaż ogólny zamysł miał być prawdopodobnie dobry, to na londyńską matkę, chwalącą się wsparciem ogólnoświatowej akcji wsparcia walki o równe prawa czarnoskórej społeczności, wylała się fala krytyki. Głos zabrała nawet doktor Karlyn Borysenko, a internauci nie mogą zrozumieć jak można wplątać dziecko w problemy polityczne, których nie jest w stanie zrozumieć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dzieci powinny być dziećmi

- Mam szczerą nadzieję, że ta matka zrobiła to tylko na potrzeby zdjęcia, a dziecko nie ma pojęcia co znaczy trzymany przez nią napis - napisała na swoim Twitterze Dr Karlyn Borysenko, ale nie ona jedyna podnosi tezę, iż takie traktowanie dzieci nie jest najlepszym pomysłem. Wsparcie walki o równe prawa dla wszystkich powinno być priorytetem, ale osób dorosłych, a matka chwaląca się w sieci zdjęciem swojej córeczki może jej tak naprawdę zrobić ogromną krzywdę. Część komentujących głośno mówi o tym, że dziewczynka przez takie traktowanie od najmłodszych lat, może żyć we wstydzie za to kim jest, a nie ma na to zupełnie wpływu. Mieszanie dzieci do polityki i wtłaczanie im do głów postulatów, których nie są w stanie zrozumieć nie jest najlepszym pomysłem.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja z każdą godziną jest coraz gorsza, pojawił się kluczowy apel policji. W akcji jest już Krzysztof Rutkowski, rodzina zaginionego jest zrozpaczona

2. Rak płuc to niezwykle niebezpieczna choroba. Pierwsze objawy można dostrzec na twarzy

Ogólnoświatowa akcja i dobrze znany gest

Klęknięcie na jedno kolano jest wśród policjantów oznaką solidarności z protestującymi walczącymi z rasizmem. Wykonywane jest w ramach akcji #TakeTheKnee, a zdjęcia funkcjonariuszy wyrażających w ten sposób poparcie sprawy zalewają sieć. Stany Zjednoczone zmagają się obecnie z wielkimi zamieszkami po zabójstwie George'a Floyda, protesty zanotowane zostały jednak w większości krajów na świecie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Polsce już sypie grzybami. Podajemy miejscowości, w których mnożą się na potęgę i można już zbierać
  2. Anna Lewandowska ujawniła swoje rozwiązanie na rozstępy. Skorzystają z niego tysiące Polek
  3. Mąż podejrzał wagę żony i niemal natychmiast się rozstali. Powód sprawia, że ręce opadają
  4. W 4. miesiącu ciąży odkryła sekretny telefon męża. Gdy zobaczyła, do czego mu służy, nogi się pod nią ugięły
  5. Na pierwszy rzut oka widać tylko zebry, ale wyjątkowo spostrzegawcze osoby zobaczą coś jeszcze. Udało Wam się?
  6. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało ważną wiadomość. Apeluje do wszystkich Polaków

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News