Polski poseł pójdzie siedzieć! Jest akt oskarżenia o szpiegostwo

Polski poseł pójdzie siedzieć! Jest akt oskarżenia o szpiegostwo Źródło: Sejm

Szpiegostwo jest obecnie tematem bardzo aktualnym. Od kilku tygodni cały świat mówi o sprawie otrutego szpiega Sergieja Skripala. Niestety państwa bardzo surowo karzą swoich szpiegów. Najnowsze doniesienia na polskim podwórku mocno szokują. Sprawa została skierowana do sądu i poruszyła całą Polskę.

Wyborcy wybierają polityków w dobrej wierze. Myślą, że będą oni reprezentować ich stanowisko. Niestety często sytuacja jest odwrotna. To właśnie politycy działają na niekorzyść swojego kraju. Jak donoszą najświeższe informacje mazowiecki wydział Prokuratury Krajowej wydał akt oskarżenia wobec byłego posła Samoobrony i szefa partii Zmiana. Mateusz P. jest obecnie postawiony w pozycji oskarżonego.

Mateusz P. oskarżony o szpiegostwo dla Rosji!

Mateusz P. otrzymał akt oskarżenia. Stacja RMF FM podaje, że były poseł miał wykorzystywać kontakty wśród dziennikarzy by pomagać Federacji Rosyjskiej. Najnowsze informacje donoszą, że Mateusz P. miał wzbudzać antypolskie emocje na Ukrainie oraz antyukraińskie w Polsce. Takie działania miały na celu skłócenie obu państw. Podobno Mateusz P. miał otrzymywać wynagrodzenie za swoje działania od rosyjskich władz. Dodatkowo od 2015 roku próbował współpracować w chińskim wywiadem na niekorzyść Polski. Były polityk pojawiał się w rosyjskich mediach w sprawie relacji i konfliktu ukraińsko-rosyjskiego. Mężczyzna niejednokrotnie negował Polską politykę oraz postawę zachodu wobec Rosji. Takie zachowanie nie odbije się bez echa. Polskie władze już zajęły się tą sprawą. Czekamy na rozwój wydarzeń. ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP manipuluje transmisją z Tuskiem? Wyjaśniamy
  2. Tusk już w Polsce! PiS przygotował dla niego piekło 
  3. SZOK! Spotkanie Tuska i Kaczyńskiego w sądzie? Są obok siebie 

 

Następny artykuł