Kolosalny wyciek! Będą przedterminowe wybory, wiadomo kiedy

Kolosalny wyciek! Będą przedterminowe wybory, wiadomo kiedy

Mateusz Morawiecki może już niedługo pożegnać się z fotelem Prezesa Rady Ministrów. Wszystko za sprawą wcześniejszych wyborów, które jak donoszą media, mają odbyć się już w marcu przyszłego roku. Czy PiS zdecyduje się na takie ryzyko?

Mateusz Morawiecki jest premierem od niespełna roku, a już pojawiły się doniesienia o wcześniejszych wyborach. Jako pierwszy, opierając się o domniemane słowa szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, informację tę opublikował "Dziennik Gazeta Prawna". Kilka dni później zdementował ją sam cytowany. Będący prawą ręką Jarosława Kaczyńskiego polityk do sprawy odniósł się na Twitterze.

- Mam serdeczną prośbę do Pana Redaktora Piotra Zaremby, który dziś w "DGP" uczynił ze mnie zwolennika wcześniejszych wyborów. Proszę zmienić informatora, fejknews-y Panu wciska - napisał Brudziński.

Mateusz Morawiecki może stracić stanowisko już w marcu?

Zdania, że wcześniejsze wybory się jednak odbędą, są jednak dziennikarze, którzy gościli dziś w Poranku RMF FM. Tomasz Lis i Tomasz Wołek są pewni, że doniesienia zdementowane przez Brudzińskiego, były prawdziwe.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Zdaniem Wołka, jeśli doszłoby do wyborów wcześniej, stałoby się to już na początku marca i przegrałby je PiS. Lis natomiast wyszedł z tezą, że wynik będzie trudny do przewidzenia oraz że Jarosław Kaczyński w związku z doświadczeniami z 2007 roku jest temu rozwiązaniu niechętny.

PiS traci w oczach Polaków

W ostatnim czasie Prawo i Sprawiedliwość traci sporo w oczach wyborców. Obecnie największy wpływ na tę tendencję ma oczywiście afera w Komisji Nadzoru Finansowego, której szef podał się do dymisji po ujawnieniu, że zaproponował prezesowi Getin Noble Banku 40 milionów złotych łapówki w zamian za przychylność instytucji względem firmy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Adam Hofman: Żona byłego polityka to urocza blondynka
  2. Beata Szydło i tajemnice jej wyglądu. Nie zgadniecie, do czego służą jej broszki!
  3. Nie żyje znany poseł. Sejm w żałobie, straszna śmierć
  4. Kryzys w związku. 10 sygnałów, że to już się NIE UDA
  5. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
źródło: TOK FM Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News