Znamy datę wyborów w Gdańsku

Znamy datę wyborów w Gdańsku

Mateusz Morawiecki wydał rozporządzenie dotyczące daty nowych wyborów samorządowych w Gdańsku. Po śmierci Pawła Adamowicza miasto potrzebuje nowego prezydenta, a mieszkańcy już niedługo wybiorą się do urn.

Mateusz Morawiecki zadecydował, że osobą pełniącą obowiązki po zmarłym Pawle Adamowiczu zostanie jego zastępczyni, Aleksandra Dulkiewicz. Kobieta będzie pełniła tę funkcję aż do dnia wyborów, których data jest już znana. To będzie wielki dzień dla całego Gdańska, po takiej tragedii, wielu mieszkańców się zmobilizuje, by wybrać następcę, który będzie godny tego stanowiska.

Mateusz Morawiecki zadecydował. Znamy już datę wyborów w Gdańsku

Mateusz Morawiecki zadecydował, że wybory samorządowe w Gdańsku odbędą się za nieco ponad miesiąc, a konkretniej 3 marca 2019 roku. Przez następny miesiąc komitety będą zbierały podpisy i promowały swoich kandydatów na prezydenta miasta. Paweł Adamowicz rządził w Gdańsku nieprzerwanie od 1998 roku. O decyzji tej, na swoim profilu na Twitterze, poinformował Szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. - Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie. Wybory w Gdańsku 3 marca 2019 - brzmiała treść wpisu.

Jest już pierwsza kandydatka

Już można wskazać pierwszych kandydatów, którzy na pewno wystartują w wyborach, o ile sami się zgodzą. Jedną z nich obecnie pełniąca obowiązki prezydenta miasta komisarz Aleksandra Dulkiewicz. Wcześniej była zastępczynią Pawła Adamowicza i pomagała mu w wypełnianiu zadań. Wiele wskazuje na to, że Platforma Obywatelska poprze właśnie tę kandydaturę. Jego zastępca byłby też dobrym wyborem według Sławomira Neumanna, który twierdzi, iż potrzebny jest jeden wspólny kandydat tak, aby nie było kampanii wyborczej: - Od początku uważałem i uważam, że to nie powinny być wybory, jakie wszyscy znamy, czyli raczej to powinna być jedna kandydatura, poparta przez wszystkich, żeby nawet kampanii nie było w Gdańsku - powiedział polityk PO.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PiS popiera ten pomysł

Tego samego zdania jest jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Gryglas. Uważa, że powinien to być kandydat ponadpartyjny, by wszyscy go poparli, pomimo sporów. Byłoby to oznakom wielkiego zjednoczenia w tak tragicznych okolicznościach. Kandydaturę Dulkiewicz popiera również Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej: - Z jednej strony jest ona najbliższym współpracownikiem Pawła Adamowicza, pierwszym wiceprezydentem, jak i również osobą, która się bardzo dobrze sprawdziła w czasie organizacji ostatnich dni, organizacji pogrzebu, mimo bardzo trudnych okoliczności - powiedziała Lubnauer.
  1. Krzysztof Krawczyk w przeszłości dopuścił się czegoś obrzydliwego. Szokujące fakty z życia piosenkarza
  2. Magda Gessler w niezwykle poruszających słowach. Fani we łzach
  3. Robert Lewandowski pokazał niezwykle prywatne zdjęcie. Fani się rozpłynęli
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  5. Gdzie mieszka Maryla Rodowicz? Gwiazda mieszka jak prawdziwa KRÓLOWA! Zemdlejecie z zachwytu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News