Mateusz Morawiecki
Screen/youtube/ Telewizja Republika
Patryk Korzec - 29 Grudnia 2018

Wstrząsające wyznanie Morawieckiego. Chcieli zabić mu matkę

Mateusz Morawiecki funkcję premiera naszego kraju pełni od zaledwie roku, a już dał się poznać jako wyjątkowo niebezpieczna postać na polskiej scenie politycznej. Mężczyzna bardzo chętnie mówi o działalności opozycyjnej swojej rodziny, teraz jednak na jaw wypłynęły wstrząsające informacje. Jego matka mogła zginąć. 

Mateusz Morawiecki rozpoznawalną twarzą w Polsce stał się wraz z objęciem funkcji prezesa Rady Ministrów w grudniu 2017 roku, od tamtego czasu jednak zdążył już sporo namieszać. Media coraz częściej określają go jako postać, która z czasem może zająć miejsce Jarosława Kaczyńskiego, a jego głos w partii PiS już dawno jest niezwykle respektowany. Doceniany przez prezesa partii rządzącej polityk rzadko opowiada o swoich sprawach rodzinnych i prywatnych, z chęcią jednak dzieli się wspomnieniami dotyczącymi działalności opozycyjnej ze swojej młodości. Wiemy o tym okresie już dosyć sporo, teraz jednak pojawiły się całkiem nowe informacje - Jadwiga Morawiecka mogła stracić życie.

Chcieli zabić Jadwigę Morawiecką

Jak wynika z jego opowieści, Mateusz Morawiecki nie miał łatwego dzieciństwa, a wszystko przez działalność opozycyjną jego ojca, Kornela. Władza komunistyczna robiła wszystko, by zastraszyć ich rodzinę - sam przyszły premier zastraszany był regularnie, a raz milicjanci grozili mu nawet zrzuceniem z rusztowania z wysokości piątego piętra. W najnowszej rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Mateusz Morawiecki odważył się opowiedzieć o kolejnym traumatycznym przeżyciu - SB próbowało zabić jego matkę. - Mama prawie zginęła, kiedy odkręcono jej śruby w kołach od malucha. Tak działali esbecy. Takich zdarzeń, przemocy fizycznej, psychicznej, szantażowania, doświadczyłem rzeczywiście wielu - opowiadał polityk. Na szczęście cała historia zakończyła się dla kobiety szczęśliwie i nic jej się nie stało, jednak po tym wydarzeniu jeszcze długie tygodnie rodzina Morawieckich musiała zmagać się z konsekwencjami swoich działań.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmyCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki - działalność opozycyjna jego rodziny

Kornel Morawiecki jako niezwykle aktywny działacz opozycyjny wpajał przekonania patriotyczne synowi od najwcześniejszych lat. Już w grudniu 1981 roku Mateusz Morawiecki zaangażował się w działania przeciwko władzy na dobre: malował napisy na murach, zrywał flagi oraz rozklejał plakaty, ulotki i transparenty. Lata 1983-1986 były dla niego bardzo ciężkie - wielokrotnie go zatrzymywano i przesłuchiwano, by wyciągnąć jakiekolwiek informacje o ojcu, ten jednak do końca nie dał za wygraną. Jakiś czas później rozpoczął publikowanie artykułów pod pseudonimem w "Biuletynie Dolnośląskim". Nie obyło się również bez pobić i represji, które w latach 80. spotkały go niejednokrotnie. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", należał również do założonej przez swojego tatę Solidarności Walczącej oraz działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wyznanie Morawieckiego doprowadziło Polaków do szału! Tego mu nie wybaczą
  2. Andrzej Duda otrzymał bardzo bolesny cios. Jeszcze nikt go tak nie wyśmiał
  3. Pola Raksa dziś zachwyca jak dawniej! Ma prawie 80 lat
  4. Joanna Kulig: siostra gwiazdy również jest aktorką! Są bardzo podobne
  5. To nagranie pogrążyło prezesa TVP. Z tego się już nie wytłumaczy
TaśmyTaśmy, które wywołały polityczne trzęsienie ziemi w PolsceCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News