mateusz morawiecki_po
yt/wp
Anna Maria Guziewska - 28 Grudnia 2018

Morawiecki w końcu się przyznał. Pełna kompromitacja

Mateusz Morawiecki w przeszłości współpracował z Platformą Obywatelską. Teraz, został zapytany, jakie były jego plany w stosunku do rządu Donalda Tuska. Przy okazji, polityk potwierdził plotki, które zajmują media od miesięcy. Nikt się nie spodziewał takiej wypowiedzi.

Mateusz Morawiecki z rządem Donalda Tuska współpracował przez wiele lat. W najnowszym wywiadzie ujawnił kulisy rozmowy w sprawie ewentualnego objęcia przez niego funkcji ministra gospodarki. Premier postanowił wyjawić kulisy rozmów, a także odniósł się do tego, co myśli o rządach PO. Plotki, które zajmowały media od miesięcy, właśnie się potwierdziły.

Co Mateusz Morawiecki powiedział Tuskowi? Ujawnił po latach kulisy współpracy z PO

Premier odniósł się do propozycji sprzed lat, którą otrzymał od Donalda Tuska. Ówczesny szef rządu chciał, aby Morawiecki zajął fotel ministra gospodarki po Jacku Rostowskim. - Poważna propozycja objęcia funkcji po ministrze Rostowskim rzeczywiście padła. Nie przyjąłem jej. A przecież nie było wiadomo, że Tusk wyjedzie do Brukseli, a Platforma tąpnie - powiedział Morawiecki w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", tym samym ujawnił w końcu prawdę na temat współpracy z Tuskiem. Później polityk postanowił się odnieść także do zakulisowych rozmów z Prawem i Sprawiedliwością. Natychmiast po usłyszeniu propozycji, postanowił ją skonsultować z Jarosławem Kaczyńskim. - Spotkałem się wtedy z Jarosławem Kaczyńskim i powiedziałem mu o tej propozycji. On pyta: 'Jaka jest pana decyzja?'. Ja na to, że odmówiłem. 'A to bardzo się cieszę' – odparł. Nie zapadły wtedy żadne inne ustalenia - ujawnił prywatną rozmowę z szefem PiS. Dla mediów i opozycji fakt, że Mateusz Morawiecki jak najszybciej chciał poinformować o rozmowach z Tuskiem Kaczyńskiego jest kompromitacją. Zapewnienie o swojej uległości na łamach gazety również nie było dobrym posunięciem wizerunkowym. Kaczyński bronił także Morawieckiego, gdy ujawniono taśmy z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Prezes PiS mówił, że wiedział o działaniach swojego polityka i że nie jest dla niego tajemnicą, co robił kilka lat wstecz. Szef rządu postanowił także odnieść się do tego, jak w jego ocenie działała Platforma Obywatelska. Pomimo bliskiej współpracy z Tuskiem, dziś jednak jego pogląd na rządy PO uległ zmianie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Donald TuskDonald Tusk nie mówił tego o swojej rodzinie. Cała prawda wyszła na jaw!Czytaj dalej
- Nie odpowiadała mi filozofia "nicnierobienia". Brak reform społecznych, zapaść instytucji bez realnej możliwości wpływania na ich naprawę - powiedział w rozmowie z dziennikarzem. W rządzie Tuska Morawiecki zasiadał w Radzie Gospodarczej i okazuje się, że ówczesny premier miał wobec niego poważne zamiary. Nie wiadomo jednak, jak teraz układają się relacje szefa rządu z przewodniczącym Rady Europejskiej. Po publikacji wywiadu Morawieckiego, wiele osób zauważa, że pomimo współpracy z PO, dzisiaj nieco nadinterpretuje fakty. Media punktują, że po czasie, chciał swoją wypowiedzią podporządkować się szefowi PiS.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Chytry plan PiS ostatnią deską ratunku. Zwiększy elektorat albo pogrąży formację
  2. Tak rząd PiS tuszuje wielką aferę. Skoordynowana akcja za plecami Polaków
  3. Ta decyzja PiS zmieni życie nas wszystkich. Będzie jeszcze gorzej
  4. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
  5. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News