Chcą zlinczować Morawieckiego! Wszystko przez wpis o JPII

Chcą zlinczować Morawieckiego! Wszystko przez wpis o JPII

2 kwietnia obchodzimy rocznicę śmierci pochodzącego z Polski papieża, Jana Pawła II. W tym wyjątkowym dniu ważne słowa duchownego wspomniał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Nie każdemu jednak się to spodobało.

W kościołach w całym kraju wspominano dziś postać Jana Pawła II. Zapisał się on jednak w bardzo wyraźny sposób nie tylko w historii katolickiej wspólnoty, ale także losach polskiej drogi do wolności.

Mateusz Morawiecki zacytował papieża

- „Służba narodowi musi być zawsze ukierunkowana na dobro wspólne, które zabezpiecza dobro każdego obywatela”. Tak mówił Ojciec Święty Jan Paweł II w Sejmie w 1999 r. Dwie dekady później te słowa pozostają dewizą naszego rządu - napisał więc na Twitterze szef Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki. Co ciekawe, nie wszyscy internauci byli jednak zadowoleni z jego wpisu. Jaki błąd zarzucili obecnemu premierowi polityczni przeciwnicy?

Przeciwnicy wściekli na polityka

W komentarzach zauważyć mogliśmy krytykę dotyczącą faktu, iż na "dewizę rządu" Morawiecki wybrał słowa osoby duchownej. Oponenci premiera podkreślali, jak ważny jest rozdział Kościoła i państwa, od którego szef Rady Ministrów ich zdaniem odchodzi. Inni twierdzili także, że "wstydem" jest zasłanianie się słowami papieża, kiedy trwa afera dotycząca gigantycznych nagród dla ministrów. Sam premier nie odpowiedział na te oskarżenia. Mateusz Morawiecki Fot. Twitter/Mateusz MorawieckiZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński NIE WIERZY w zamach w smoleńsku? Ujawniono dowód
  2. 500 plus zostanie zlikwidowane? Morawiecki nie pozostawia wątpliwości
  3. OSTRZEŻENIE! Jan Paweł II przed śmiercią wyjawił największą tajemnicę Kościoła
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News