Morawiecki zrozpaczony. Koszmarna śmierć tuż przed Świętami
Anna Maria Guziewska - 21 Grudnia 2018

Morawiecki zrozpaczony. Koszmarna śmierć tuż przed Świętami

Mateusz Morawiecki pogrążył się w żałobie. Do Polski właśnie napłynęły wiadomości, że w Czechach po wybuchu w kopalni zginęło jedenastu Polaków. Premier właśnie udał się na miejsce.

Mateusz Morawiecki modli się za zmarłych górników. Premier postanowił w szczerym geście podzielić się swoimi odczuciami w mediach społecznościowych. Zapewnił także o podjęciu odpowiednich kroków, aby uratować tych, którzy wciąż są pod gruzami po wybuchu kopalni w Karwinie.

Mateusz Morawiecki w żałobie. Co premier powiedział rodzinom górników?

- Rozmawiałem przed chwilą telefonicznie z Premierem Czech. Najlepsi czescy ratownicy biorą udział w akcji ratowniczej w kopalni w Karwinie. Polscy ratownicy są w drodze do Czech - pojawiło się na Twitterze premiera wczoraj wieczorem. Za sprawą zaangażowania polskich władz, do Czech pojechała specjalna jednostka, która pomagała w znalezieniu osób, które wciąż są pod ziemią. Na miejscu się okazało, że stężenie metanu jest tak wysokie, że akcja ratunkowa musi zostać przerwana. Po tragicznym bilansie, który ogłoszono rankiem, okazało się, że na miejscu zginęło trzynaście osób, w tym jedenastu Polaków. Mateusz Morawiecki postanowił wyrazić swój ból i zapewnił, że będzie wspierał rodziny poszkodowanych. - Pragnę złożyć wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim bliskim ofiar katastrofy górniczej w Karwinie. To ogromna tragedia dla wszystkich Polaków i Czechów. W tym trudnym dniu szczególnie mocno pokażmy solidarność i poczucie narodowej wspólnoty - napisał premier na swoim Twitterze dziś rano. Później Michał Dworczyk postanowił przekazać plany Morawieckiego w celu zaangażowania się w sprawę. - W związku z potwierdzeniem informacji o Polakach poszkodowanych w wybuchu metanu w czeskiej kopalni w Karwinie, premier Mateusz Morawiecki wraz ze współpracownikami jest w drodze do Czech. Rano będzie na miejscu wypadku - napisał Michał Dworczyk na Twitterze. Za premierem poszli także inni politycy, którzy w mediach społecznościowych zapewniają o swojej pamięci i przekazują kondolencje. Słowa skierowane do rodzin tragicznie zmarłych górników.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Krystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz odchodzi z polityki. Tych memów o niej nie zapomnimyCzytaj dalej
- Dramatyczne wieści ze Śląska: „Szanowny Panie Prezydencie, przekazuje smutna wiadomość. Wysoce prawdopodobne, że w kopalni w Karwinie zginęło 11 Polaków.” Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników. RiP - napisał Andrzej Duda na swoim Twitterze. O przebiegu akcji ratunkowej wiemy niewiele. Na miejscu pracują odpowiednie służby, jeden z poszkodowanych jest cały czas w ciężkim stanie w szpitalu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono tajny plan prezesa TVP! Polacy będą wściekli
  2. Na domu Kory NAGLE pojawił się napis. Jego treść wbija w ziemię
  3. Tragedia. Uwielbiana księżna jest śmiertelnie chora, umiera
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
 
kinga dudaŻycie prywatne Kingi Dudy obdarte z tajemnic. Córka prezydenta zmaga się z paskudnym nałogiemCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News