Morawiecki zaliczył wpadkę roku. Mieszkańcy miasta mu nie darują

Morawiecki zaliczył wpadkę roku. Mieszkańcy miasta mu nie darują Źródło: Fot. YouTube/ Nowy Łowiczanin

Mateusz Morawiecki po ogromnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości udał się do województwa łódzkiego. Premier wraz z innymi działaczami PiS odwiedził Łowicz. Niestety dla swojego wizerunku premier popełnił ogromną wpadkę.

Mateusz Morawiecki przemawiał dziś w stołecznej hali Expo XXI na ogromnej konwencji PiS. Oprócz niego pierwsze tak ważne wystąpienie od czasu pobytu w szpitalu zaliczył Jarosław Kaczyński. Pojawienie się prezesa było nie tylko ważne ze względów jedności partii, ale także psychologicznych. Nie od dziś w końcu wiadomo, że Kaczyński jest przywódcą nie tylko politycznym, ale wręcz duchowym tej partii. Wykorzystano je również propagandowo. Joachim Brudziński na swoim Twitterze z dumą napisał, że "kreatury" życzące prezesowi źle, po raz kolejny się pomyliły. W swoim wystąpieniu natomiast Prezes Rady Ministrów złożył wiele obietnic wyborczych i zapewnił o ogromnym sukcesie Zjednoczonej Prawicy w rządzeniu krajem. Natychmiast po konferencji, Morawiecki wsiadł do oznaczonego logiem PiS autobusu i ruszył w Polskę, by przekonać obywateli do głosowania na listy jego partii w wyborach samorządowych. Obrazkiem mającym utwierdzić Polaków w przekonaniu, jak bardzo blisko zwykłych ludzi jest premier, była jego rozmowa z dziennikarzami, którą prowadził w czasie podróży, bez marynarki i z podwiniętymi rękawami koszuli. Tak przynajmniej przedstawili to przychylni mu komentatorzy zaproszeni do studia Telewizji Polskiej.

Mateusz Morawiecki popełnił wpadkę roku

Po konwencji Prezes Rady Ministrów udał się do Łowicza, by poprowadzić polityczny wiec na rzecz swojej partii. Niestety przemawiając do mieszkańców i sympatyków popełnił straszną wpadkę, która mogła zostać przez niektórych odebrana bardzo źle. Nagłośnił ją na Twitterze Marcin Kierwiński, poseł PO i szef struktur tej partii w Warszawie. Słowa premiera, które umieścił w swoim poście opatrzył wyśmiewającym go opisem. - M. Morawiecki w Łowiczu - „Tu na północnym Mazowszu”. Komentarz zbędny! Facet mówi o wiarygodności, nawet nie wie, gdzie jedzie... Z historią u niego słabo, z geografią też nie najlepiej... - napisał Kierwiński. W obronie premiera natychmiast stanęli jego zwolennicy. Twitterowicze starali się zwrócić uwagę na fakt, że historycznie i przez wieki Łowicz leżał na Mazowszu, a w województwie łódzkim znajduje się dopiero od ostatniej reformy terytorialnej. Nawet jednak w takim wypadku nie jest na północy tej części Polski, a na jej południowym zachodzie.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Leszek Miller skomentował okrutną okładkę Faktu! Mocne słowa b. premiera
  2. Nie żyje bohater walki o wolną Polskę. Zdążył odprowadzić wnuczkę do ślubu
  3. Strzelanina w szpitalu w Łodzi! Są ranni
źródło: Twitter/Marcin Kierwiński Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News